Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

”Zīle 1” kļūst par divkārtējiem pilsētas čempioniem

18.04.2010 18:23

Svētdien, 18. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pēdējās divas izšķirošās cīņas par 3. un 1. vietu Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. ”Mazajā finālā” uzvaru izcīnīja ”Ģeodēzists” komanda, bet par 2010. gada pilsētas čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuva ”Zīle 1” basketbolisti.

Dienu iepriekš, sestdien, tika aizvadītas pusfināla spēles un pēc tām noskaidrojās, ka svētdien pulksten 12:00 par 3. vietu pirmie laukumā dosies ”Ģeodēzists” un Pāvilostas novads ”Vērgale” komandas.

Spēli daudz veiksmīgāk uzsāka ”Ģeodēzists” basketbolisti, kas ceturtdaļas izskaņā jau bija iekrājuši 12 punktu pārsvaru (23:11), taču tikpat ātri tas tika izsēts un otrās ceturtdaļas izskaņā ģeodēzistu vadība tika samazināta līdz minimumam (28:27). Pēdējais vārds pirms garā pārtraukuma tomēr piederēja ”Ģeodēzists” spēlētājam Robertam Freimanim, kurš līdz ar beigu sirēnu trāpīja ļoti tālu tālmetienu – 33:27.

Arī trešo desmitminūti, atsevišķi ņemot, uzvarēja ”Ģeodēzists” basketbolisti un pamazām 3. vietas liktenis tuvojās atrisinājumam. Atlikušajā laikā nekas būtisks laukumā nemainījās un ”Ģeodēzists” svinēja ne tikai uzvaru, bet arī 3. vietu čempionātā – 71:56.

Rezultatīvu sniegumu uzvarētājiem nodemonstrēja Roberts Freimanis, kura rēķinā 27 punkti. 15 punkti Kristapa Miglinieka kontā. Savukārt, vērgalniekiem labākie ar 13 un 12 gūtajiem punktiem bija Edgars Sviklis un Reinis Štokmanis.

Uzreiz pēc ”mazā fināla” laukumā devās abas spēcīgākās pilsētas čempionāta komandas – ”Zīle 1” un ”Liepājas BS”. Nenoliedzami, šis pāris kopuma ņemot bija visobjektīvākais šā gada finālam un tas nelika vilties arī pēdējā spēlē.

Līdz pat trešās ceturtdaļas beigām laukumā aizritēja ļoti līdzīga spēkošanās un pēdējās desmit minūtes iesākās tikai ar trīs punktu pārsvaru ”Zīles” basketbolistiem. Taču pēdējai ceturtdaļai ”Liepājas BS” komandai spēka tomēr pietrūka un ”Zīle 1”, pateicoties Arta Ates un Kristapa Frīdenberga veiksmīgajam sniegumam spēja atrauties. Atlikušajā laikā jaunajiem sporta spēļu skolas audzēkņiem tuvāk par astoņiem punktiem tikt neizdevās un beigu beigās otro čempiona titulu pēc kārtas izcīnīja ”Zīle 1” basketbolisti (75:62), tādējādi pieliekot treknu punktu šā gada čempionātam.

Galvenie uzvaras pamatlicēji ”Zīles” komandā bija Artis Ate un Kristaps Frīdenbergs, kuri šajā mačā guva, attiecīgi, 30 un 23 punktus. Savukārt, ”Liepājas BS” rindās labākie ar 19 un 18 punktiem bija Arnolds Helmanis un Jurģis Muskats.

Līdz ar to, 2010. gada čempionāts ir noslēdzies. Tāpat kā iepriekšējo gadu, čempionātā piedalījās 10 komandas un kopumā tika aizvadītas 53 spēles. Godalgoto vietu ieguvēji paliek tie paši un to apbalvošana paredzēta nākošo piektdien, 23. aprīlī pulksten 18:00. Svinīgais pasākums norisināsies Liepājas Olimpiskā centra relax centrā un tur tiks apbalvotas ne tikai labākās komandas, bet individuālās balvas tiks pasniegtas regulārā čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam, precīzākajam tālmetiena autoram un play-off spēļu vērtīgākajam spēlētājam.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (fināli):

”Ģeodēzists” – ”Vērgale” 71:56 (23:11, 10:16, 19:17, 19:12) R.Freimanis 27, E.Sviklis 13;
”Zīle 1” – ”Liepājas BS” 75:62 (21:23, 16:11, 16:16, 22:12) A.Ate 30, A.Helmanis 19.