Zināmi visi pusfināla dalībnieki

03.03.2013 22:14

Sestdien un svētdien, 2. un 3. martā, tika aizvadītas atbildes ceturtdaļfināla cīņas Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Uzvaras izcīnīja visi favorīti, tostarp pusfinālā kvalificējās ”LSSS” komanda, kura arī atbildes spēlē sīvā cīņā pārspēja ”RM Siltums” basketbolistus.

Pirmās divas atbildes ceturtdaļfināla spēles tika aizvadītas jau sestdien. Pirmajā dienas spēlē pārliecinošu uzvaru arī atbildes spēlē izcīnīja ”Ģeodēzists” basketbolisti, kuri šoreiz pārspēja ”Liepājas Hītu” ar rezultātu 84:43. Uzvarētājiem labākie ar 17 gūtajiem punktiem bija Arturs Freimanis un Sandis Dejus. Bet ”Hīts” rindās ar 18 punktiem izcēlās Kristaps Jegoruškins.

Dienas otrajā spēlē spēkiem mērojās ”Liepājas Papīrs” un ”Liepājas Universitātes” komandas. Neskatoties uz to, ka pirmajā spēlē uzvaru ar 15 punktu pārsvaru svinēja ”Papīrs” basketbolisti, šoreiz spēle aizritēja daudz spraigāk un uz vienu brīdi trešajā ceturtdaļā ”Universitātes” basketbolisti bija tuvu tam, lai izcīnītu ne tikai uzvaru šajā mačā, bet atspēlētu arī 15 punktu deficītu. Brīnumi nenotika un lieliski aizvadot pēdējās 10 minūtes, uzvaru arī otrajā mačā izcīnīja ”Liepājas Papīrs” ar rezultātu 91:67. Uzvarētājiem 25 punktus guva Mārtiņš Lūsis, bet zaudētājiem 22 punkti Nika Lagzdiņa rēķinā.

Svētdien tika nospēlētas pēdējās divas ceturtdaļfināla spēles. Pirmajā dienas spēlē pie otrā panākuma tik ”Red Sun Buffet”, kas bez komandas līdera Vaira Pusaudža ierindā pārspēja ”Fēnikss” basketbolistus ar rezultātu 81:61, tādējādi divu spēļu summa triumfējot vairāk nekā pārliecinoši. Bufetes rindās ar 22 gūtajiem punktiem izcēlās Igors Kuzņecovs, bet zaudētājiem 19 punktus guva Jānis Egliens.

Dienas pēdējā spēlē laukumā devās ”RM Siltums” un ”LSSS” komandas, kur abu vienību pirmais mačs noslēdzās tikai ar trīs punktu vadību jaunajiem sporta spēļu skolas audzēkņiem. Arī šis mačs nebija izņēmums un līdzīga cīņa ritēja līdz pat beigu finālsvilpei. Arī šoreiz nedaudz veiksmīgāki bija ”LSSS” basketbolisti, tādējādi izcīnot uzvaru (58:51) un iekļūstot pusfinālā. Uzvarētājiem 15 punktus guva Miks Roga, bet ”RM Siltums” rindās 22 punkti Arņa Ates rēķinā.

Pēc šīm spēlēm noskaidrojās, ka pusfinālā savā starpā spēkiem mērosies ”Ģeodēzists” – ”LSSS” un ”Red Sun Buffet” – ”Liepājas Papīrs” komandas. Pagaidām precīzs spēļu kalendārs vēl nav zināms, taču sīkāka informācija būs zināma tuvāko dienu laikā.

Ceturtdaļfināla rezultāti (2. marts):

“Ģeodēzists” – “Liepājas Hīts”                        84:43 (22:10, 21:13, 25:10, 16:10)
“Liepājas Papīrs” – “Liepājas Universitāte”     91:67 (18:33, 16:8, 27:14, 30:12)

Ceturtdaļfināla rezultāti (3. marts):

“Red Sun Buffet” – “Fēnikss”                         81:61 (20:11, 17:16, 17:22, 27:12)
“RM Siltums” – “LSSS”                                  51:58 (12:11, 21:14, 8:20, 10:13)