Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Rastorgujevam Pasaules kausa posmā 22. vieta 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Šveicē Pasaules kausa trešajā posmā ieņēma 22. vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

16.12.2023 16:45

Uzvaru izcīnīja norvēģis Juhanness Tingnēss bē, kurš ar trim kļūdām šaušanā trasi beidza 32 ar pusi minūtēs.

Otrais ar divām kļūdām šautuvē bija viņa tautietis Endre Stremsheims, atpaliekot no Bē 24,7 sekundes, bet trešais – vēl viens norvēģis Sturla Holms Lēgreids, kurš ar vienu kļūdu šautuvē Bē zaudēja 29,1 sekundi.

Ceturtais finišēja zviedrs Martins Ponsiuloma, piektais – vēl viens norvēģis Juhanness Dāle-Ševdāls, sestais – francūzis Kentēns Fijons Majē, visiem šaušanā kļūdoties trīs reizes.

Rastorgujevs pirmajās trīs ugunslīnijās nekļūdījās ne reizi, bet pēdējā šaušanā mēroja divus soda apļus, finišējot 22. vietā 58 sportistu konkurencē un Bē zaudējot divas minūtes un 9,7 sekundes.

Pasaules kausa vērtējumā iedzīšanā pirmais ar 206 punktiem ir Norvēģijas sportists Juhanness Tingnēss Bē. Viņam seko vēl trīs norvēģi, Stremsheimam un Dālem-Ševdālam sakrājot 154 punktiem, bet Tarjei Bē – 144 punktus..

Rastorgujevs ar 43 punktiem ieņem 25. vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā visu individuālo disciplīnu summā līderis ar 394 punktiem ir J.T.Bē, 351 punkts ir T.Bē, bet 301 punktu ir sakrājis Lēgreids.

Rastorgujevs ar 116 punktiem ieņem 23. vietu, bet Birkentāls ar trim punktiem – 66. vietu.

Pasaules kausa pirmajā posmā iedzīšanā Rastorgujevs, startējot ar 31. numuru, sacensību gaitā spēja pakāpties līdz 22. pozīcijai, bet finišēja 29. vietā. Otrajā posmā pirms nedēļas viņš arī ierindojās 29. vietā.