Razma spēlē rezultatīvi un pirmo reizi karjerā sasniedz Eiropas tūres 1/4 finālu

Vācijas pilsētā Trīrē notiekošā ”European Darts Matchplay 2022” ceturtdaļfinālā iekļuvis Latvijas labākais šautriņmetējs Madars Razma, kurš ar 6:4 pārspēja nīderlandieti Vesliju Plaisieru.

03.07.2022 16:26

Madars Razma (PDC 42.) šodien ”European Darts Matchplay 2022”, kas ir Eiropas tūres devītais posms, ceturtdaļfinālā ar 6:4 pieveica nīderlandieti Vesliju Plaisieru (PDC 110.).

Razzmatazz mačā pret Plaisieru bija lielisks noslēgumos, trāpot sešas no 11 šautriņām dubultajā sektorā.

Latvijas labākais šautriņmetējs vidēji ar trīs dārtiem guva 94,76 punktus, bet viņa pretinieks – 95,49 punktus.

Pulksten 20:30 latvietis aizvadīs ceturtdaļfināla spēli pret kādu no angļiem – Robu Krosu (PDC 10.) vai Lūku Vudhausu (PDC 51.).

Lieliskais sniegums Pro tūrē latvietim ļāvis pietuvoties dalībai ”World Matchplay”, kurā piedalīsies 16 PDC ranga labākie šautriņmetēji un 16 Pro tūres reitingā augstāk esošie.

”Pirms pēdējām trim šautrām domāju par savu ģimeni. Šis man nozīmē ļoti daudz. Šovakar spēlēšu tā kā jaunā turnīrā. Šeit spēlējam līdzjutējiem, un ceru, ka būs sarīkota ballīte,” pēc uzvaras pār Plaisieru uz skatuves teica Latvijas labākais šautriņmetējs Madars Razma.

Vidēji94.7695.49

Razma uzvarēja buļļa izspēli pirms spēles, nopelnot iespēju mest pirmais. Abi šautriņmetēji maču sāka ar ne pārāk sekmīgiem gājieniem, līdz Razmam padevās spēles pirmais maksimums – 180 punktus gājiens, kas atstāja 120 punktus noslēgumā.

Pirmo iespēju latvietis neizmantoja, nākamajā gājienā dzēšot 68 punktus ar trīs šautriņām. Otrajā legā nīderlandietis izlīdzināja rezultātu pēc tam, kad Razmam nepadevās 170 punktu čekauts.

Trešajā legā latvietis kļūdījās, noslēdzot 40 punktus. Razzmatazz vispirms trāpīja vieniniekā, turpinot ar divām perfektām šautriņām – septiņi un dubults 16, atgūstot vadību. To pašu paveica arī Plaisiers, bet piekto legu Latvijas labākais šautriņmetējs uzsāka neveiksmīgi, divreiz trāpot trīskāršajā pieciniekā. Nīderlandieša kļūdas noslēgumā ļāva Razmam atgūties un trešo reizi uzvarēt paša sāktajā legā.

Sestā lega ievads labāks padevās latvietim, tomēr nīderlandietis deficītu atspēlēja un neizmantoja iespēju uzvarēt Razmas sākto legu. Razzmatazz atguvās, dzēšot 61 punktu un nonākot divu uzvarētu legu attālumā no ceturtdaļfināla.

Devītajā legā Razmam padevās izglābšanās. Latvietis legu sāka ar 22 punktiem, bet turpināja ar vairākiem trīsciparu gājieniem, kas ļāva nonākt pie 32 punktu noslēguma, to arī dzēšot. Iesākto kursu latvietis turpināja, ar maksimumu sākot desmito legu un iegūstot pārsvaru. Plaisieram palika 142 punkti, kamēr Razma ar 36 punktiem gaidīja iespēju noslēgt maču. Nīderlandietis netrāpīja, bet latvietis savu iespēju izmantoja, izcīnot uzvaru ar 6:4.