Ceturtdiena, 23. maijs Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šampanieša malks Tallinas ledainajos ūdeņos. Kā liepājnieki palīdzēja pasaules rekordu uzstādīt

Paprasi, kurš nav apmierināts? Tā, lūgti stāstīt par pasaules čempionātā ziemas peldēšanā Tallinā piedzīvoto, nosmej kluba “VeloRonis” pārstāvji. Liepājnieku vārdi ierakstīti arī jaunā pasaules rekordā stafetē 25 metru distancē starp 807 peldētājiem, kuri pārspēja iepriekšējo sasniegumu – 505 sportisti.

Šampanieša malks Tallinas ledainajos ūdeņos. Kā liepājnieki palīdzēja pasaules rekordu uzstādīt
Čempionāts notiek prāmju ostā, jūrā izveidots pontonu baseins ar desmit celiņiem. Gaisa temperatūra svārstījās no –6 līdz +1, pārsvarā bija saulains. Ūdens temperatūra turējās +1,5 grādi. (Foto: no "VeloRoņa" sportistu arhīva)
Čempionāts notiek prāmju ostā, jūrā izveidots pontonu baseins ar desmit celiņiem. Gaisa temperatūra svārstījās no –6 līdz +1, pārsvarā bija saulains. Ūdens temperatūra turējās +1,5 grādi. (Foto: no "VeloRoņa" sportistu arhīva)
22.04.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Tikai mierīgi!

Tallinas ostā, Admiralitātes baseinā, astoņi liepājnieki marta sākumā startēja 25, 50, 100, 200 un 450 metru distancē dažādos peldēšanas stilos.

“VeloRoni” pārstāvēja Inga Krivcova, Līga Rozenšteina, Una Niedre, Zane Dambīte, Jolanta Puļķe, Sanita Šube, Artis Konopackis un Guntars Jēkabsons.

No Latvijas kopā bija reģistrējušies 32 dalībnieki.

Inga jau bijusi uz vairākiem čempionātiem.

“Jebkurā gadījumā tas ir pacilājums, tas ir patriotisms, kad redzi daudzos karogus un cilvēkus un ej ar Latvijas karogu – pārstāvi savu valsti un pilsētu,”

viņa saka.

Ziemas peldēšanas sacensības ir demokrātiskākas, pieejamas jebkuram, jo nav jāiziet atlase.

“Cilvēki pēc 60, pēc 70, kas visu mūžu varbūt ir roņojuši, bet nav peldētāji, tomēr ir atbraukuši, ir laimīgi, smejas. Tāpēc man patīk roņu sacensības, ka tur ir sportisti, kuri cīnās par sekundes simtdaļām, un ir tie, kas 25 metrus čunčina divas minūtes. Visi viņus atbalsta, cilvēks ir lepns un laimīgs, jo varējis to izdarīt.

Latvijas sacensībās ir divas dāmas, kas ar kruķīti aiziet līdz āliņģim, un viņām palīdz iekāpt iekšā, bet viņas savos 80 gados peld. Tas dod sparu un motivē mācīties peldēt,” saka biedrības vadītāja I. Krivcova.

Una vienīgā nopietni nodarbojusies ar peldēšanu, pārējie ir amatieri, kas pieslēgušies sportam pieaugušā vecumā, pauž Inga.

“Es braucu pēc rezultāta un parādīju necerēti labus rezultātus, pašai par brīnumu.

Nolažojos pirmajā startā, bet sestais rezultāts kopvērtējumā nav slikti,” stāsta sportiste.

Atšķirību peldējumam aukstā ūdenī viņa 25 m distancē nav izjutusi, jo tās ir 17–18 sekundes, uz kurām koncentrējas.

“50 metros gan sajutu, ka pēdējos desmit metros vairs neklausa ne rokas, ne kājas, gāja kā palēninātā filmā,” atminas peldētāja.

“VeloRoņa” komanda pie Igaunijā augstākā, Jegalas ūdenskrituma. Liepājnieki paviesojās Tallinas televīzijas tornī, izstaigāja vecpilsētu. Tallinas sabiedriskais transports čempionāta dalībniekiem bija bez maksas, bija atlaides veikalos, muzejos. Foto: no “VeloRoņa” sportistu arhīva

G. Jēkabsons un A. Konopackis peldēja garās distances – 100, 200 un 450 metru.

Artis bija pirmais no “VeloRoņa” un Tallinā šoreiz arī vienīgais Latvijas 450 metru peldējumā, veicot distanci 10:30 minūtēs.

Pirms starta viņam bija saruna ar spāņu kundzi, kurai ir 70 gadu un kura peldot kilometru 0 grādu ūdenī. Inga norāda, ka seniore ļoti iedrošināja Arti.

Distancē viņš domājis, ka varētu taču daudz ātrāk peldēt, bet atcerējies, ka ome teica – mierīgi, mierīgi!

Artis šo distanci gribējis peldēt jau pirms trim gadiem, bet procesu pārtrauca kovids.

“Ļoti nopietni trenējos. Šogad visu ziemu Beberliņos bija ledus, jūrā krasts apsalis, īsti nevar ieiet. Attapos, ka divas nedēļas līdz čempionātam.

Cēlos agri no rīta un braucu uz jūru, peldēju rītā un vakarā.

Tad Beberliņos vidus atkusa, iezīmēju sev maršrutu un peldēju. Sākumā nebija viegli, sāku ar 200 un pamazām liku metrus klāt,” pastāsta peldētājs.

Mājās bija grūtāk pieveikt garo distanci, bet Tallinā – kaut kā ļoti viegli.

“Aizgāju uz startu, zināju, kas man jādara, visu biju pārdomājis. Nopeldēju un bija liels gandarījums, ka esmu to paveicis,” saka A. Konopackis.

“”VeloRonis” ir kā otra ģimene, kur viens otru uzpasē un rūpējas. Tas iedod pievienoto vērtību.”

Kā dziesmu svētki

Vairākām Liepājas ronēm pasaules čempionāts bija pirmais ziemas starts. Zanes moto esot – ja tev kaut ko piedāvā, tad piekrīti, kaut arī to nemāki!

“Pēc nopeldētās distances bija tāds atvieglojums un eiforija! Emociju mikslis ir ārkārtīgs. Pirms sēsties uz starta gaidītāju sola, staigāju pa dalībnieku telti, un man uznāca riktīgs raudiens.

Apkārt tik daudz cilvēku, un šeit esmu es no Latvijas, tas ir kaut kas prātam neaptverams.

Pēc finiša bija apmulsums no tā, ka viss tik ātri beidzās,” stāsta Z. Dambīte.

Viņa saka paldies peldēšanas trenerēm – Unai, Ingai un Viktorijai Knesei, kas devusi lielu ieguldījumu.

Sacensību gars motivēja Jolantu, kura iemācījās peldēt tā, ka 25 metrus paveic mazāk nekā minūtē, uzsver I. Krivcova.

“Sākumā man patika roņu pulciņš – cilvēki, kas paši vēlas līst ledainā ūdenī. Tas bija lieliski un interesanti. Man patika Ingas trenēšana un domas lidojums, ka es pat nepamanīju, ka biju pieteikta čempionātam,” smaida J. Puļķe.

“Katra šūniņa bija pārņemta ar to, ka tur biju, bet tad attapos un teicu Ingai – ārprāts, tu mani divos mēnešos uztrenēji, lai es varētu peldēt, ieliekot ūdenī galvu.

Man bija pārsteigums un gandarījums pašai par sevi, ka izdarīju un sanāca.”

Sanita piedalījās peldējumā bez laika kontroles un nu piesauc teicienu, ka jānožēlo to, ko neizdarīji. Tagad arī viņa esot gatava mācīties pareizi peldēt.

“Lai arī es nezinu, kas ir krauls un kas ir brass, sapratu, ka pilnīgi mierīgi varēju peldēt uz laiku,” viņa pauž.

“Tas mirklis bija tik īss, ka salīdzinu ar šampanieša malku ar burbulīšiem, bet piedzīvojumiem bagāts. Sajutos īpaša, jo peldēju viena pa visu lielo baseinu, līdzjutēji kliedza “Sa-ni-ta!”” Inga papildina, ka komandas juta līdzi savējiem, bet tad, kad savējie nepiedalās, vairs nav svarīgi, vai celiņā ir šveicietis vai argentīnietis, visi bļauj līdzi un atbalsta. 

Vispacilājošākais roņiem bijis pasaules rekorda peldējums – odziņa visam čempionātam, vienojošs pasākums.

Pasaules rekords stafetē sasniegts! Liepājnieki, gaidot savu kārtu, aizsāka dziedāšanu, ko turpināja citas komandas. Foto: no “VeloRoņa” sportistu arhīva

“Bijām domājuši, ka Liepājas cepurītes tumsā spīdēs, taču izrādījās, ka tām vajag spilgtāku gaismu virsū. Pasākums beidzās pāri pusnaktij, jo ikviens izbaudīja šo vēsturisko peldi.

Atmosfēra bija neaprakstāma! Kā dziesmu svētki, ar dziesmām, dejām, jautrību un jaunām draudzībām,”

stāsta Inga.

“VeloRonis” lepojas ar Dienvidkurzemes novada sportistu Juri Andžānu, kuram divas medaļas.

“Latvijai kopā ir desmit medaļas, esam 11. vietā esam starp 40 valstīm,” lepojas I. Krivcova.

Šogad 23. novembrī Liepājā notiks Latvijas ziemas peldēšanas čempionāts. Roņi smej, ka Tallinā uz to uzaicinājuši puspasauli.

Pēc diviem gadiem pašiem jābrauc uz Somiju, pasaules čempionāts notiks Oulu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz