Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Šogad Liepājas telpu orientēšanās sacensībās pulcējās aptuveni 160 dalībnieku

Šogad Liepājas telpu orientēšanās sacensībās pulcējās aptuveni 160 dalībnieku
Foto: Ģirts Gertsons
02.03.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Telpu orientēšanās sacensībās Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžā šogad piedalījās aptuveni trīsreiz vairāk dalībnieku nekā pērn, kad šajā ēkā pirmoreiz pulcējās telpu līkloču skrējēju un labirintu rēbusu minētāju.

Orientēšanās federācijas pārstāvis Matīss Ratnieks saka, ka šogad Liepājas mačos pulcējās aptuveni 160 dalībnieku. Atbrauca gan pašmāju vadošie orientieristi, gan kaimiņi no Lietuvas, bet pārliecinoši lielākā daļa dalībnieku bija liepājnieki. Turklāt ne tikai orientēšanās entuziasti, bet ierindas iedzīvotāji, kuri svētdienu izvēlējās pavadīt aktīvā atpūtā.

Jau pērn notikušie telpu orientēšanās mači bija saistoši ar to, ka trase bija izkārtota gan manēžā, gan 5. vidusskolas telpās, un abu ēku savienojumi radīja dalībniekiem papildu grūtības, turklāt daudzus mulsināja stāvu numerācijas atšķirība abās ēkās. Matīss arī atkārtoja jau iepriekš sacīto par to, ka trase ir interesanta ar skolas daudzajiem pusstāviem un kambariem, turklāt, pat atrodot nepieciešamo kontrolpunktu, var izrādīties, ka uz to vedošās durvis ir slēgtas un nākas skriet papildu līkumu, lai tiktu pie mērķa.

Pirmo no divām distancēm visātrāk veica viens no Latvijas vadošajiem telpu orientēšanās sporta pārstāvjiem Alvis Reinsons (“Mežmalas/Madona”). Viņš atzinās, ka pirmajā distancē kļūdījies, kas nozīmē, ka trase ir pietiekami sarežģīta: “Šī ir interesanta vieta ar daudzām kāpnēm un āķīgām vietiņām. Trase ir interesanta un izaicinoša jebkuram.”

Salīdzinot klasisko un telpu orientēšanos, Alvis skaidro, ka telpās nepieciešama ātrāka domāšana un veiklība. Tāpat piekrīt pieņēmumam, ka sava loma ir adrenalīnam: “Var, protams, mierīgi pastaigāties, lai aktīvi atpūstos, bet man gribas uzvarēt, tāpēc vienmēr ir stresiņš. Gribas finišēt pēc iespējas ātrāk, bet sasteigšana noved pie kļūdām. Jāprot nomierināties un disciplinēt sevi, lai distanci izietu precīzi un ātri.”

A. Reinsons atklāj, ka viņa darbs ir saistīts ar būvniecības nozari, tāpēc ikdienā sanākot bieži skatīties uz rasējumiem un telpu plānojumiem, kas varētu palīdzēt sekmīgāk startēt telpu orientēšanās sacensībās.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli