Ovsjaņņikovs šoudauna turnīrā “Liepājas Dzintars” izcīna trešo vietu; Celmiņa finišē ceturtā

Deniss Ovsjaņņikovs sestdien Liepājā starptautiskajās šoudauna sacensībās “Liepājas Dzintars” izcīnīja trešo vietu, bet sieviešu sacensībās Celmiņa finišēja ceturtā.

23.07.2022 13:05

Vīriešu turnīra ceturtdaļfinālā Deniss Ovsjaņņikovs ar 3-1 (11:7, 11:6, 2:11, 12:7) apspēlēja poli Lukašu Bičkovski, pusfinālā piekāpās vēl vienam Polijas sportistam Kristianam Kišelam – 0-3 (2:11, 7:11, 9:11), bet cīņā par bronzas medaļu ar 3-2 (8:12, 8:12, 13:11, 12:8, 12:10) pieveica Beļģijas sportistu Kristofu Eilersu.

Turnīrā uzvarēja Kišels, kurš finālā ar 3-2 (7:12, 11:6, 11:0, 4:11, 11:3) pārspēja Igaunijas sportistu Ališeru Hošanijazovu.

O grupā sestdien zaudējumu divos setos piedzīvoja Aigars Bušs, bet uzvaru izcīnīja Guntars Spalviņš.

N grupā uzvaru divos setos izcīnīja Artūrs Korjaks, bet zaudējumu piedzīvoja Imants Elstiņš.

Savukārt P grupā divu mājinieku cīņā Raimonds Briežkalns divos setos pārspēja Induli Bumbieri.

Cīņā par 17. vietu Korjaks ar 1-2 (8:12, 11:9, 10:12) piekāpās polim Adrianam Sloninkam, bet spēlē par 23. vietu Elstiņš ar 2-1 (6:12, 12:2, 11:5) uzvarēja vācieti Andreasu Šmicu.

Cīņā par 27. vietu Spalviņš divos setos zaudēja Raimondam Briežkalnam, 29. vietu ieguva Bušs, bet 31. – Bumbieris.

Celmiņa ceturtdaļfinālā ar 3-2 (6:12, 11:7, 3:12, 11:7, 12:9) pieveica igaunieti Tīu Innosu, pusfinālā ar 0-3 (5:12, 3:11, 7:11) piekāpās Somijas sportistei Hannai Vilmi, bet cīņā par trešo vietu viņa ar 1-3 (0:11, 11:4, 9:12, 9:11) piekāpās polietei Monikai Švalekai.

Par turnīra uzvarētāju kļuva Vilmi, kura finālā ar 3-0 (11:6, 12:4, 11:5) pārspēja vācieti Antji Samoraju.

Sestdien vēl G grupā Aigija Tērauda svinēja divas uzvaras divās spēlēs, bet Viktorija Dukaļska – vienu panākumu divos dueļos.

H grupā divus zaudējumus piedzīvoja Elīze Strazdiņa, bet viena uzvara divās cīņās tika Diānai Dubrovskai.

Sacensības notika Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, Ganību ielā 197/205.

Šoudaunu spēlē cilvēki ar redzes traucējumiem, un tas ir līdzīgs galda hokejam. To spēlē divi cilvēki uz galda, kas aprīkots ar diviem vārtiem galda galos.

Spēles mērķis ir ar nūju iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu un netrāpot pa sānu sienām.

Spēlētāji aizvada maču ar speciālām brillēm, kas neļauj redzēt notiekošo uz laukuma. Uztvert spēles gaitu palīdz speciāla kaučuka bumbiņa ar diviem skaņu radošiem elementiem tās iekšienē.