Dāvim Līvam pietrūka viena punkta

10.07.2006 20:09

0

Veiksmīga nedēļas nogale padevusies mūsu pilsētas motosportistiem, kuri piedalījās Vācijas atklātā čempionāta posmā un Eiropas junioru čempionāta posmā. Grobiņnieks Lauris Freibergs, izmantojot logu pasaules motokrosa čempionāta MX1 klasē, piedalījās Vācijas atklātā čempionāta 4.posmā, kurā ierindojās 5.vietā. Sestdienas lietus Aihvaldas cieto trasi bija padarījis dubļainu, un treniņbraucienos tā tika pamatīgi izdangāta.

Sacensību dienā saule jau atkal cepināja visai pamatīgi, bet trase joprojām bija ļoti bedraina, jo posma rīkotāji bija paslinkojuši un trasi nebija līdzinājuši. Pirmo braucienu Lauris Freibergs sāka no 8.vietas, bet jau pēc neilga laika atkrita par pāris vietām zemāk. Tomēr finišā mūsu sportistam izdevās aizsniegties līdz 7.pozīcijai.
Otrā brauciena starts grobiņniekam izdevās veiksmīgāks – 4.vieta, tomēr vairāki konkurenti pēc Laura teiktā “gāzēja kā traki”, un mūsu braucējs vēlreiz zaudēja vairākas pozīcijas. Tuvāk finišam L.Freibergam gan atkal izdevās pāris braucējus apsteigt, un braucienā viņš ierindojās 5.pozīcijā, šādu vietu ieņemot arī kopvērtējumā.
Savukārt jaunie Liepājas sportisti Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis nedēļas nogalē piedalījās Eiropas junioru čempionāta 6.posmā, kas norisinājās Šauļos (Lietuva). Lai arī trase bija smilšaina un laiks ļoti karsts, šo sacensību rīkotāji, atšķirībā no saviem Vācijas kolēģiem bija parūpējušies, lai trase nebūtu putekļaina, to kārtīgi aplaistot.
Visaugstāk no mūsējiem ierindojās 15 gadus vecais Dāvis Līvs, kurš konkurencē ar vairākus gadus vecākiem un fiziski spēcīgākiem braucējiem divu braucienu summā izcīnīja 3.vietu, pie tam no 2.vietā esošā itāļu braucēja atpalika tikai par vienu punktu. Dāvim izdevās labi nobraukt pirmo un trešo braucienu, kuros tika izcīnītas attiecīgi 2. un 3.vieta, bet ieņemt augstāku vietu kopvērtējumā liedza salīdzinoši neveiksmīgais otrais brauciens, kuru D.Līvs pabeidza kā sestais.
Savukārt Kaspars Kraulis šoreiz kopvērtējumā ierindojās 7.vietā. Vislabāk viņam izdevās veikt pirmo braucienu, finišējot 4.vietā, bet abos pārējos braucienos viņam attiecīgi 5. un 7.vieta.
Čempionāta kopvērtējumā augstāku vietu gan joprojām ieņem Kaspars, kurš, piedaloties tikai trīs posmos no sešiem, ar izcīnītajiem 122 punktiem atrodas 6.pozīcijā, savukārt Dāvis ir piedalījies tikai divos posmos, un ar 64 punktiem atrodas 19.vietā.
Šīs nedēļas nogalē vismaz divus mūspuses sportistus būs iespējams vērot pašu mājās – Eiropas čempionāta posmā Ķegumā. L.Freibergs startēs MX3 klasē, bet D.Līvs piedalīsies 125 kubikcentimetru klasē.