Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Vasarīgos laikapstākļos, gaisa temperatūrai spožā atvasaras saulē Liepājā sasniedzot pat +23 grādus, 26. septembrī aizvadīts Latvijas kausa izcīņas minirallijā ceturtais posms ”Karosta 2020”, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja minirallija “Karosta 2020” rīkotāju pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

26.09.2020 15:42

Sacensību dalībniekiem bija jāveic seši asfalta ātrumposmi – četri no tiem Karostas Industriālā Parka teritorijā un divi Rudes ciema ielās un kartinga trasē. Pēc servisa zonas tiem sekoja divi noslēdzošie meistarības pārbaudījumi pa grants ceļiem Grobiņas un Pāvilostas novadā. Kopumā dalībniekiem bija jāveic astoņi ātrumposmi ar gandrīz 24 kilometru kopējo garumu.

Šogad sacensībām pieteikušās 130 ekipāžas dažādās ieskaites grupās. Šis formāts ir ieguvis lielu popularitāti, jo trase veidota tā, lai sacensībās droši var piedalīties ar ielas automašīnām. Vienlaikus sacensībās aktīvi piedalās arī Latvijā zināmi autosportisti – Matīss Mežaks, Mārtiņš Svilis, kā arī Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers.

Uzvaru sacensību kopvērtējumā izcīnīja Mārtiņš Ločmelis/Emīls Blūms (”Subaru Impreza”), kuri tuvākos sekotājus Kalvi Blūmu/Ralfu Lipstoku finišā apsteidza par 23,38 sekundēm. Abas ekipāžas ieņēma pirmās divas vietas arī pilnpiedziņas 4WD+ klasē.

3. vietā sacensību kopvērtējumā un 1. vietu ”Open 4WD” klasē izcīnīja Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, savukārt 4WD+ klasē 3. vietā ierindojās Jurģis Meisters/Guntis Slaidiņš.

Cīņas minirallijā ”Karosta 2020” izvērtās ļoti sīvas, un astoņos ātrumposmos uzvaras izcīnīja četras dažādas ekipāžas – pie trīs uzvarām tika Ločmelis un Blūms, bet pa vienai – Mārtiņš Svilis un Andris Kulbergs.

”Open 2WD” klasē dubultuzvaru svinēja liepājnieki – Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs (”Ford Puma”) un Viktors Ellers/Jānis Bumbulis (”Renault Clio”).

Pilnpiedziņas 4WD klasē uzvarēja Raimonds Dūcis/Elvis Špehts (”Audi A4”). 2. vietu izcīnīja Jānis Hāns/Agnese Ginovska, bet 3. vietu – Kristaps Ābele/Lauris Gomanis.

2WD klasē pārliecinoši ātrākais bija Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (BMW), tuvāko sekotāju Genādiju Fedorenko/Didzi Leoski apsteidzot par 48,69 sekundēm. 3. vietu izcīnīja Atis Gromovs/Kristers Blūms.

Klasē 2000 uzvarēja Miks Ķenavs/Kristaps Skrodis (”Honda Civic Type-R”), 2. vietā ierindojās Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Raivo Ozoliņš/Edgars Poriņš.

1600 klasē savukārt ātrākā ekipāža bija Andris Neilands/Edgars Peterlevics (”Honda Civic”), kuram 11,28 sekundes zaudēja Kaspars Tiders/Katrīna Ieva Gabaliņa, bet 1,23 sekundes vēlāk finišā ieradās Atis Līcis/Māris Rode.

”4WD Rookie” klasē uzvarēja Guntars Bērziņš/Mārtiņš Šulcs, bet starp ”2WD Rookie” ekipāžām ātrākie bija Kaspars Sloka/Oskars Sukurs.

Regularitātes ieskaitē precīzākā ekipāža bija Juris Videnieks/Edgars Trūps, kuri startēja ar VAZ 2106 automašīnu.

Sacensību dalībniekiem bija jāveic seši asfalta ātrumposmi – četri no tiem Karostas Industriālā parka teritorijā un divi Rudes ciema ielās un kartinga trasē, savukārt sacensības noslēdzās grants ceļos Grobiņas un Pāvilostas novadā.

Sacensību norisi atbalsta Liepājas pilsēta, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novads un autonoma ”Sixt”.