Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jonass Argentīnā debijā MXGP klasē izcīna 10.vietu

04.03.2019 00:34

Latvijas motokrosa zvaigzne Pauls Jonass svētdien Argentīnas posma 1.braucienā izcīnīja devīto vietu, bet otrajā ieņēma 12.pozīciju, kas kopvērtējumā deva desmito vietu. Uzvaru svinēja pieredzējušais itālis Antonio Kairolī, bet MX2 klasē triumfēja Horhe Prado.

MX2 klasē no starta kā līderis aizgāja pagājušā gada čempions Horhe Prado, kurš arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otro vietu izcīnīja dānis Kjērs Tomass Olsens. Pēc pirmā apļa Olsens bija tikai septītais, taču ar katru apli dāņu braucējs kāpa augstāk, un jau desmitajā aplī sportists nonāca otrajā vietā. Trešajā vietā finišēja Henrijs Jakobi.

Arī MX2 klasē otrajā braucienā uzvaru svinēja Prado, aiz sevis atstājot Olsenu (+4,8) un Mičelu Evansu (+12,4). Līdz ar to par posma uzvarētāju kļuva Prado, aiz sevis atstājot Olsenu un Mičelu. Jāatzīmē, ka pirms gada MX2 klasē, uzvarot abos braucienos, triumfēja Jonass, kamēr Prado bija tikai 11.vietā.

MXGP klasē no starta vadībā izvirzījās Džulijans Lībers, bet apļa beigās līderis jau bija Antonio Kairolī, kurš pēc kvalifikācijas bija vien 28.vietā. Turpinājumā Kairolī cieši sekoja Romēns Febrs, taču ar katru apli Kairolī attālinājās no franču braucēja. Kamēr Kairolī brauca pa priekšu, tikmēr sīva cīņa izvērtās starp Febru un Timu Gajseru, kur Gajseram beigās izdevās apdzīt Febru un izcīnīt otro vietu.

Pēc starta ap 11.vietu turējās Pauls Jonass, taču drīz vien viņu apsteidza komandas biedrs Arminas Jasikonis un šveicietis Arnauds Tonus. Diemžēl vēlāk Tonus lielā ātrumā piedzīvoja kritienu, pēc kura viņš bija spiests izstāties. Kad līdz brauciena beigām bija atlikušas astoņas minūtes, Jonass jau bija astotais, apsteidzot arī savu komandas biedru Jasikoni. Turpinājumā Jonass turējās astotajā vietā, taču pēdējā aplī Jasikonim tomēr izdevās apsteigt Paulu. Finišā Jonasam devītā vieta, līderim zaudējot 50 sekundes.

Ja uzvarētājam Kairolī labākais apļa laiks bija 1:42.800, tad Jonasam labākais apļa laiks bija 1:45.445.

Otrajā braucienā pēc starta Jonass turējās ap 20.vietu, taču pirmo apli mūsu sportists noslēdza 15.vietā. Tikmēr kritienu pirmajā aplī piedzīvoja vairāki braucēji, kuru vidū bija arī Lībers un Klements Desalle, kuri kopvērtējumā atkrita uz beigām. Par pirmo vietu cīnījās Febre un Gajsers, taču drīz vien sportistus noķēra Kairolī, kuram sestajā aplī izdevās apsteigt abus sportistus un kļūt par jauno līderi. Tikmēr 14.vietā turējās Jonass, kuram tobrīd cieši sekoja Džeremijs Sīvers.

Devītajā aplī Jonass apdzina itāli Ivo Montikelli un pakāpās uz 13.vietu, taču jau nākamajā aplī Jonass ieņēma 12.vietu. 14.aplī smagu kritienu piedzīvoja Febrs, kurš bija spiests izstāties no brauciena. Tas Jonasam uz brīdi ļāva pakāpties uz 11.vietu, bet drīz vien Pauls atkrita uz 12.vietu.

Turpinājumā nekas būtiski nemainījās, kur uzvaru svinēja Kairolī, kamēr Jonass finišēja 12.vietā. Posma kopvērtējumā pirmais Kairolī, bet Jonasam augstā desmitā vieta, līderim zaudējot minūti un desmit sekundes. Atgādināsim, ka Pauls vēl nav pilnībā atveseļojies no pērn gūtā savainojuma.

Kopvērtējumā līderis ir Kairolī, bet Jonass ieņem desmito vietu.