Jonass kvalifikācijā piektais

15.04.2017 21:30

Pasaules motokrosa čempionāta piektā posma kvalifikācijā MX2 klasē piekto vietu izcīnīja latviešu motosportists Pauls Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu. Tikmēr Kārlis Sabulis Eiropas motokrosa čempionāta 1.posma pirmajā braucienā EMX250 klasē izcīnīja otro vietu.

Pēc četriem posmiem, kas notika ārpus Eiropas, Pasaules motokrosa čempionāts atgriezies Eiropā, kur šoreiz posms norisinās Itālijā.

Paralēli startiem Pasaules čempionātā šī posma ietvaros norisinās arī Eiropas motokrosa čempionāta 1.posms, kur EMX250 klasē startē Kārlis Sabulis. Jau treniņos Sabulis apliecināja, ka ir gana ātrs. Sabulis uzrādīja ātrāko laiku EMX250 otrās grupas brīvajos treniņos un kvalifikācijā.

Pēc tam norisinājās pirmais brauciens, kurā uzvaru svinēja itāļu braucējs Simone Furloti. 22,3 sekundes viņam zaudēja Sabulis, kuram, savukārt, par 0,5 sekundēm izdevās apsteigt trešajā vietā esošo Alberto Forato. Pavisam kopā uz starta izgāja 39 braucēji. Svētdien tiks aizvadīts otrais brauciens.

MX2 klasē 38 sportistu konkurencē treniņos ātrākais bija amerikānis Tomass Kovingtons, bet tikai devītais bija Jonass, kurš labākajā aplī līderim zaudēja 1,4 sekundes. Pēc tam sekoja kvalifikācija, kur pēc pirmā apļa Jonass bija astotais. Piektajā aplī mūsu braucējs pakāpās uz septīto vietu, bet beidzamajos apļos izdevās apsteigt vēl pāris braucējus un finišēt piektajā vietā. Uzvaru svinēja dānis Kers Tomass Olsens, kuram Jonass zaudēja 14 sekundes. Otrais finišēja Džeremijs Sīvers, bet trešais palika Jonasa komandas biedrs Horhe Prado.