Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Jonasam Argentīnas posmā 4.vieta

Par Argentīnas posma uzvarētāju prestižajā MXGP klasē svētdien kļuva Tims Gajsers, kuram šī bija trešā uzvara sezonas trijos posmos. Latvijas motobraucējs Pauls Jonass izcīnīja 4.vietu. Pēc šī posma Pauls kopvērtējumā pakāpies uz 15.vietu.

20.03.2022 19:26

Pauls Jonass bija uzvarējis vakardienas kvalifikācijā un šodien startā bija starp līderiem, pēc pirmajiem līkumiem ieņemot trešo vietu.

Līdz pirmā apļa beigām Jonass bija pakāpies uz pirmo vietu, kurā atradās līdz 12. aplim. Tajā Jonass piedzīvoja kritienu, kas lika aizkavēties un atkāpties par dažām pozīcijām. Jonass bija ceturtajā vietā līdz 17. aplim, taču pēdējos trīs apļos noslīdēja uz sesto vietu.

Uzvaru izcīnīja francūzis Maksīms Reno, kurš finišā par pāris sekundēm bija priekšā slovēnim Timam Gajseram. Savukārt trešā vieta Žeremijam Sīveram, kurš atpalika jau 20 sekundes.

Jonasam šī ir otrā reize punktos šosezon. Par sesto vietu šajā braucienā viņš ieguva 15 punktus, kopā viņam ir 26, kas šobrīd sniedz 18. vietu PČ kopvērtējumā.

Arī otrajā braucienā Paulam padevās labs starts, kur sportists turējās trešajā vietā, piekāpjoties Prado un Gajseram.

Pirmajos apļos starp līderiem bija ļoti sīvas cīņas, kur Jonass uz vienu brīdi bija atkritis uz piekto vietu, taču pēc ceturtā apļa Jonass bija ceturtais, Gajseram zaudējot 7,7 sekundes.

Turpinājumā pagājušā gada MX2 čempions Maksims Reno apdzina Prado un pakāpās uz otro vietu, no līdera Gajsera atpaliekot 5,7 sekundes. Jonass tobrīd bija ceturtais, līderim zaudējot 11 sekundes.

Kad līdz brauciena beigām bija atlikušas sešas minūtes, Jonass pietuvojās Prado, taču viņam cieši sekoja arī Rubens Fernandezs, kuram izdevās apsteigt Paulu un izvirzīties ceturtajā vietā.

Turpinājumā nekas būtiski nemainījās un pārliecinošu uzvaru otrajā braucienā izcīnīja Gajsers. Otrais palika Reno, bet trešais – Fernandezs, kurš pēdējā aplī apdzina Prado. Jonasam piektā vieta.

Divu braucienu summā uzvarēja Gajsers (47), kuram šis bija trešais panākums trīs aizvadītos posmos. Otrais posmā palika Reno (47), bet trešais – Prado (36). Jonasam 31 punkts un 4.vieta.

Sezonas kopvērtējumā līderis ar 141 punktu ir Gajsers, kuram seko Reno (124) un Prado (118). Jonass kopvērtējumā pakāpies uz 15.vietu (42).