Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Jonass sagrauj pretiniekus EČ posma kvalifikācijā Vācijā

27.07.2013 21:13

Jaunais latviešu motokrosa talants Pauls Jonass šodien Vācijā izcīnīja uzvaru kvalifikācijas braucienos EMX125 klasē un svētdien Eiropas čempionāta ceturtajā posmā centīsies iekarot pirmo vietu arī finālā.

Jonasa sniegums šosezon Eiropas motokrosa čempionātā ir sensacionāls – aizvadīto trīs posmu laikā viņš uzvarējis visos četros notikušajos finālbraucienos (pirmajā posmā tādi bija divi) un šobrīd atrodas pārliecinošā vadībā EMX125 klases kopvērtējumā, kur latvieša kontā 100 punkti. Tuvākais sekotājs Kelvins Vlānderens no Nīderlandes atpaliek 28 punktus, kamēr par uzvaru finālā šeit tiek piešķirti 25 punkti.

Arī Vācijas posma kvalifikācijas sacīkste nebija izņēmums – Jonass savā A pusfināla grupā finišēja 20 sekundes priekšā tuvākajam sekotājam, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Vlānderes sacentās B pusfināla grupā, kur arī uzvarēja, savu tuvāko sekotāju tāpat sakaujot ievērojami, par 22 sekundēm.

B grupā uz starta kvalifikācijā Lauzicringā izgāja arī latvietis Tomass Šileika, kurš finišēja septītais 27 braucēju konkurencē, no uzvarētāja Vlānderena atpaliekot 1 minūti un 6 sekundes. Jāpiemin, ka sezonas kopvērtējumā Šileika EMX125 klasē ieņem 13. pozīciju starp 39 pilotiem, kas ir guvuši punktus.