Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jonass sasniedz 11. vietu MXGP posmā Lielbritānijā

Jonass sasniedz 11. vietu MXGP posmā Lielbritānijā
Foto: Husqvarna Media
24.03.2019 21:56

sportacentrs.com

Atslēgvārdi

Otrās sacensības 2019. gada sezonā noslēdzis motosportists Pauls Jonass, kurš pasaules motokrosa čempionāta posmā Lielbritānijā otro braucienu pabeidza 11. vietā, arī summā izcīnot 11. pozīciju. Matīsam Karro otrais brauciens pagalam neveiksmīgs, kamēr uzvaru izcīnīja Tims Gajsers, bet “Grand Prix” ieguva Antonio Kairoli.

Pirmais brauciens

Latviešiem pirmā brauciena sākums padevās labs. Pauls Jonass pēc starta iekārtojās desmitajā pozīcijā, lai gan pirmā apļa laikā atkrita uz 12. vietu. Uz brīdi viņš bija vienpadsmitais, bet nākamajos apļos dažas pozīcijas zaudēja, palaižot priekšā arī otru “Rockstar Energy Factory Racing” komandas braucēju Arminu Jasikoni no Lietuvas. Aizvadījis cīņas ar vairākiem konkurentiem, turpinājumā Jonass daudz nezaudēja un daudz arī neieguva, kā rezultātā finišu sasniedza 14. vietā.

Tikmēr Matīss Karro pirmo apli noslēdza 20. pozīcijā starp 35 startējušajiem, piesakoties cīņai par punktiem. “Top 20” viņš noturējās līdz ceturtajam aplim, kad vienu vietu zaudēja, bet vēlāk pamazām atkrita arvien vairāk uz leju, finišējot 28. vietā.

Pirmā brauciena startu izcēla Antonio Kairoli, taču viņam cieši sekoja Tims Gajsers, kurš otrajā aplī arī tika garām itāļu veterānam. Uzreiz pēc tam Gajsers sāka strauji attālināties, bet piektajā aplī brauciens pretī uzvarai aprāvās ar ļoti efektīgu kritienu, kas varēja beigties ar traumām. Kairoli un Gotjē Polēns pabrauca garām, bet Gajsers tomēr atgriezās uz motocikla un turpināja braukt trešajā pozīcijā. “Red Bull KTM Factory Racing” komandu pārstāvošais Kairoli finišēja kā uzvarētājs, bet otro vietu ieņēma Polēns no “Monster Energy Wilvo Yamaha Official MXGP” komandas. “Team HRC” sportists Gajsers pēc kritiena pamanījās tikt vismaz pie trešās vietas.

MX2 klasē pirmajā braucienā pirmo apli kā līderis noslēdza sezonas debitants Toms Vialle, kurš “Red Bull KTM Factory Racing” sastāvā šogad nomainījis Paulu Jonasu. Jau otrajā aplī viņam garām tika Tomass Kjers Olsens no “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” vienības, vēlāk noturot vadību un uzvarot. Vialle finišēja trešais, jau sacīkšu pirmajā pusē priekšā palaižot arī “F&H Racing Team Kawasaki” vienības pārstāvi Henriju Jakobi.

Otrais brauciens

Pirmajā finālbraucienā “Matterley Basin” trasē guvis 14. vietu, otrajā cīņā Jonass veica labu startu, pēc kā iekārtojās sestajā pozīcijā, tajā arī noslēdzot pirmo apli. Ceturtajā aplī viņu apdzina Džeremijs van Horebīks, taču daudzu apļu garumā “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” komandas braucējs turējās septītais. Dažus apļus pirms finiša Jonass tomēr piekāpās Klemēnam Desālam, atkrītot uz astoto vietu, bet uzreiz pēc tam latvieti sāka vajāt arī Glens Koldenhofs un Šons Simpsons, kuri arī tika garām. Pēdējā aplī Jonass piekāpās Ivo Montičelli un finišēja vienpadsmitais.

Jāatceras, ka Paulam ziemā bija ierobežotas iespējas trenēties, jo bija jāatgūstas no ceļgala traumas, un šis viņam ir tikai otrais motokross 2019. gadā, par cik treniņsacīkstēs startēt nebija iespējams.

Karro, kurš pirmo braucienu pabeidza 28. vietā, otrais beidzās drīz pēc starta, kad tika piedzīvota izstāšanās. Viņam šis bija pirmais MXGP posms šosezon – sportists startē privātbraucēja statusā ar “Husqvarna” markas motociklu.

Tikmēr cīņā par uzvaru jau sākumā vadību pārņēma Gajsers, ar katru nākamo apli atraujoties no Kairoli un gūstot pārliecinošu uzvaru. Trešo vietu izcīnīja Polēns. Savukārt Jonasa komandas biedrs Jasikonis jau kopš starta atradās ceturtajā vietā un tajā arī finišēja.

Labākie trīs “Grand Prix” summā šoreiz Kairoli, Gajsers un Polēns, kamēr Jasikonis otro posmu pēc kārtas ieguvis sesto vietu, bet Jonass šoreiz vienpadsmitais. Karro, diemžēl, palika bez punktiem. Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē vadošais trijnieks tāds pats kā Lielbritānijas posmā, Jasikonis ir sestais, bet Jonass – vienpadsmitais.

Arī otrajā braucienā MX2 klasē uzvarēja Olsens, bet starp viņu, kā arī Jakobi un Vialli šoreiz ielauzās Kalvins Vlānderens, izcīnot otro vietu. Arī šajā reizē pirmo apli kā līderis pabeidza gados jaunais un svarā vieglais Vialle, taču jau otrajā aplī vadību pārņēma Olsens, noturoties pirmajā pozīcijā līdz finišam. “Team HRC” pārstāvis Vlānderens sacīkšu lielāko daļu pavadīja trešajā pozīcijā, bet viņam izdevās apdzīt Vialli, kuru pāris apļus pirms finiša apsteidza arī Jakobi.

Posmā uzvara Olsenam, Jakobi ieguvis otro, bet Vialle – trešo vietu, līdz ar to jau savās otrajās debijas sezonas sacīkstēs tiekot pie “Top 3” rezultāta. Arī kopvērtējumā tagad vadību pārņēmis Olsens, otrais ir Jakobi, bet trešais šobrīd Vlānderens, kuram seko Vialle. Nelielas pleca traumas dēļ Lielbritānijas posmu izlaidušais “Red Bull KTM Factory Racing” sportists Jorhe Prado no pirmās pozīcijas atkāpies uz sesto.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz