Jonass sasniedz 11. vietu MXGP posmā Lielbritānijā

24.03.2019 21:56

Otrās sacensības 2019. gada sezonā noslēdzis motosportists Pauls Jonass, kurš pasaules motokrosa čempionāta posmā Lielbritānijā otro braucienu pabeidza 11. vietā, arī summā izcīnot 11. pozīciju. Matīsam Karro otrais brauciens pagalam neveiksmīgs, kamēr uzvaru izcīnīja Tims Gajsers, bet “Grand Prix” ieguva Antonio Kairoli.

Pirmais brauciens

Latviešiem pirmā brauciena sākums padevās labs. Pauls Jonass pēc starta iekārtojās desmitajā pozīcijā, lai gan pirmā apļa laikā atkrita uz 12. vietu. Uz brīdi viņš bija vienpadsmitais, bet nākamajos apļos dažas pozīcijas zaudēja, palaižot priekšā arī otru “Rockstar Energy Factory Racing” komandas braucēju Arminu Jasikoni no Lietuvas. Aizvadījis cīņas ar vairākiem konkurentiem, turpinājumā Jonass daudz nezaudēja un daudz arī neieguva, kā rezultātā finišu sasniedza 14. vietā.

Tikmēr Matīss Karro pirmo apli noslēdza 20. pozīcijā starp 35 startējušajiem, piesakoties cīņai par punktiem. “Top 20” viņš noturējās līdz ceturtajam aplim, kad vienu vietu zaudēja, bet vēlāk pamazām atkrita arvien vairāk uz leju, finišējot 28. vietā.

Pirmā brauciena startu izcēla Antonio Kairoli, taču viņam cieši sekoja Tims Gajsers, kurš otrajā aplī arī tika garām itāļu veterānam. Uzreiz pēc tam Gajsers sāka strauji attālināties, bet piektajā aplī brauciens pretī uzvarai aprāvās ar ļoti efektīgu kritienu, kas varēja beigties ar traumām. Kairoli un Gotjē Polēns pabrauca garām, bet Gajsers tomēr atgriezās uz motocikla un turpināja braukt trešajā pozīcijā. “Red Bull KTM Factory Racing” komandu pārstāvošais Kairoli finišēja kā uzvarētājs, bet otro vietu ieņēma Polēns no “Monster Energy Wilvo Yamaha Official MXGP” komandas. “Team HRC” sportists Gajsers pēc kritiena pamanījās tikt vismaz pie trešās vietas.

MX2 klasē pirmajā braucienā pirmo apli kā līderis noslēdza sezonas debitants Toms Vialle, kurš “Red Bull KTM Factory Racing” sastāvā šogad nomainījis Paulu Jonasu. Jau otrajā aplī viņam garām tika Tomass Kjers Olsens no “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” vienības, vēlāk noturot vadību un uzvarot. Vialle finišēja trešais, jau sacīkšu pirmajā pusē priekšā palaižot arī “F&H Racing Team Kawasaki” vienības pārstāvi Henriju Jakobi.

Otrais brauciens

Pirmajā finālbraucienā “Matterley Basin” trasē guvis 14. vietu, otrajā cīņā Jonass veica labu startu, pēc kā iekārtojās sestajā pozīcijā, tajā arī noslēdzot pirmo apli. Ceturtajā aplī viņu apdzina Džeremijs van Horebīks, taču daudzu apļu garumā “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” komandas braucējs turējās septītais. Dažus apļus pirms finiša Jonass tomēr piekāpās Klemēnam Desālam, atkrītot uz astoto vietu, bet uzreiz pēc tam latvieti sāka vajāt arī Glens Koldenhofs un Šons Simpsons, kuri arī tika garām. Pēdējā aplī Jonass piekāpās Ivo Montičelli un finišēja vienpadsmitais.

Jāatceras, ka Paulam ziemā bija ierobežotas iespējas trenēties, jo bija jāatgūstas no ceļgala traumas, un šis viņam ir tikai otrais motokross 2019. gadā, par cik treniņsacīkstēs startēt nebija iespējams.

Karro, kurš pirmo braucienu pabeidza 28. vietā, otrais beidzās drīz pēc starta, kad tika piedzīvota izstāšanās. Viņam šis bija pirmais MXGP posms šosezon – sportists startē privātbraucēja statusā ar “Husqvarna” markas motociklu.

Tikmēr cīņā par uzvaru jau sākumā vadību pārņēma Gajsers, ar katru nākamo apli atraujoties no Kairoli un gūstot pārliecinošu uzvaru. Trešo vietu izcīnīja Polēns. Savukārt Jonasa komandas biedrs Jasikonis jau kopš starta atradās ceturtajā vietā un tajā arī finišēja.

Labākie trīs “Grand Prix” summā šoreiz Kairoli, Gajsers un Polēns, kamēr Jasikonis otro posmu pēc kārtas ieguvis sesto vietu, bet Jonass šoreiz vienpadsmitais. Karro, diemžēl, palika bez punktiem. Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē vadošais trijnieks tāds pats kā Lielbritānijas posmā, Jasikonis ir sestais, bet Jonass – vienpadsmitais.

Arī otrajā braucienā MX2 klasē uzvarēja Olsens, bet starp viņu, kā arī Jakobi un Vialli šoreiz ielauzās Kalvins Vlānderens, izcīnot otro vietu. Arī šajā reizē pirmo apli kā līderis pabeidza gados jaunais un svarā vieglais Vialle, taču jau otrajā aplī vadību pārņēma Olsens, noturoties pirmajā pozīcijā līdz finišam. “Team HRC” pārstāvis Vlānderens sacīkšu lielāko daļu pavadīja trešajā pozīcijā, bet viņam izdevās apdzīt Vialli, kuru pāris apļus pirms finiša apsteidza arī Jakobi.

Posmā uzvara Olsenam, Jakobi ieguvis otro, bet Vialle – trešo vietu, līdz ar to jau savās otrajās debijas sezonas sacīkstēs tiekot pie “Top 3” rezultāta. Arī kopvērtējumā tagad vadību pārņēmis Olsens, otrais ir Jakobi, bet trešais šobrīd Vlānderens, kuram seko Vialle. Nelielas pleca traumas dēļ Lielbritānijas posmu izlaidušais “Red Bull KTM Factory Racing” sportists Jorhe Prado no pirmās pozīcijas atkāpies uz sesto.