Mazinās izredzes uzvarēt komandu vērtējumā

25.07.2006 18:49

0

Jelgavā aizvadīts Latvijas čempionāta 5.posms ūdens motosportā, kurā kārtējo reizi laurus plūca “Liepaja Shipyard Team” komandas braucēji, izcīnot trīs augstākā kaluma godalgas. Diemžēl vienību ieskaitē liepājnieki šoreiz palika otrajā vietā. Lai arī Lielupes ūdeņos netālu no Jelgavas mūsējie nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu un nostartēja godam, šoreiz uzvara komandu vērtējumā gāja secen, jo līdz mačiem neizdevās novērst iepriekšējā nedēļā Alūksnē gūto dzinēja defektu Voldemāra Paroļa laivai, tādēļ RN-2000 jeb gliseru klasē nestartēja neviens Liepājas komandas pārstāvis.

Šajā sacīkstē tieši komandu vērtējumā “Kalnciems Racing Team” vienībai uzvaru nodrošināja gliseros startējošais braucējs, kurš ieņēma ceturto vietu, tādējādi mūsu sīvākie konkurenti ieguva divu punktu pārsvaru arī galarezultātā, un “Liepaja Shipyard Team” ūdens motosportistiem nācās samierināties ar otro vietu.
Kā jau bija prognozēts, pirmās divas vietas jauniešu jeb JT-250 klasē izcīnīja attiecīgi Artūrs Brolītis un Mārtiņš Morozs, savukārt septītajā pozīcijā finišu sasniedza Vivita Pukule. Bez godalgas šoreiz nācās iztikt pašreizējam Polijas atklātā čempionāta līderim Gatim Gibneram, kurš ierindojās ceturtajā vietā, taču šeit jāņem vērā fakts, ka liepājnieks startēja daudz jaudīgākā klasē – T-550, nevis ierastajā T-400. Otro uzvaru šosezon S-550 klasē svinēja Mārtiņš Bergholcs, kuram gan šoreiz sīvākais konkurents uz uzvaru – Uģis Gross – čempionāta kopvērtējumā kompāniju nesastādīja. Jāatzīmē, ka tūlīt aiz goda pjedestāla šajā klasē ierindojās vēl viens liepājnieks Pēteris Pelnēns. Joprojām pārliecinoši turpina startēt arī nule kā par pasaules čempionu kļuvušais Ēriks Ķiepe-Kipge, kas, startējot daudz jaudīgākā laivu klasē, palika nepārspēts apvienotajā O-500 ieskaitē. Šajā konkurencē savu labāko sacīksti šogad aizvadīja Oļegs Kutepovs, kurš izcīnīja trešo vietu.
Vienlaikus ar šiem mačiem Zviedrijā notika kārtējais pašmāju atklātā čempionāta posms, kurā uz starta izgāja Liepājas komandu pārstāvošais jūrmalnieks Genādijs Tučkovs. Diemžēl šīs sacīkstēs viņam nebija pārāk veiksmīgas, jo pēc labi aizvadītiem atlases braucieniem, kuros Genādijs nodrošināja ceturto starta pozīciju, viņa laivu piemeklēja dzinēja defekts, kā dēļ nācās izstāties.
Nākamās sacīkstes mūsu sportistiem paredzētas 12.augustā Lielvārdē, kur notiks Latvijas čempionāta priekšpēdējais, sestais posms.