Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Mūsējie neuzvar Baltijas čempionātā

14.07.2008 15:51

Tallinā, Harku ezerā, beidzies Baltijas čempionāts ūdens motosportā, kurā Latvijas komanda ieņēma otro vietu, taču “UPB Energy” braucēji atkal startēja godam. Uzreiz gan jāteic, ka mūsu dienvidu kaimiņi ar labu Baltijas čempionāta organizāciju neizcēlās. Pirmkārt, jau sacīkšu uzvarētāji tika noskaidroti trīs braucienos, nevis ierastajos četros, bet, otrkārt, paši sevi kronēja par Baltijas čempioniem, lai arī Latvijas komandai uzvaru bija vairāk.

Jauniešu jeb JT-250 laivu klasē atkal ātrākais bija liepājnieks Mārtiņš Morozs, kuram sacīkstēs izdevās revanšēties igaunim Stenam Kalderam, kas nesen kļuva par pasaules čempionu JT-250 klasē. Otrs liepājnieks Māris Gūža šajā klasē palika piektais. Mūsu daiļā dzimuma pārstāve Zaiga Balode uzvarēja T-400 klasē, bet T-550 – sudrabs Jānim Zarečņevam. Lielas cerības uz uzvaru tika liktas S-550 klasē, taču šoreiz labākais no mūsējiem Artūrs Brolītis izcīnīja 3.vietu, kaut arī pēdējā braucienā bija pirmais un tuvāko sekotāju apsteidza par pusapli. Savukārt Lauris Gūtmanis un Pēteris Pelnēns ieņēma attiecīgi piekto un septīto vietu. Vēl viena pirmā vieta Liepājai O-350 klasē, kurā ātrākais bija Oļegs Kutepovs, bet RN-2000 jeb gliseru klasē “UPB Energy” komandai zeltu izcīnīja Māris Vasiļevskis. Savukārt R-1000 klasē sestais palika Voldemārs Parolis.

“UPB Energy” komandas kapteinis Ēriks Ķiepe-Kipge atzina, ka pirmo reizi, kopš viņš nodarbojas ar ūdens motosportu (13 gadus), Latvija nav izcīnījusi Baltijas čempionu titulu un tā tam nav vajadzējis būt arī tagad, taču igauņi izdomājuši uzvarētāju noteikšanas shēmu pa savam.

Nākamās sacīkstes mūsu ūdens motosportistiem paredzētas jūlija beigās, kad Alūksnē norisināsies Latvijas čempionāta kārtējais posms.