Papildināts – Jonasam otrā vieta pirmajā braucienā Portugālē, neveiksmīgs otrais brauciens

15.04.2018 17:51

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien, 15. aprīlī, Portugālē ierindojās otrajā vietā sezonas piektā posma – Portugāles “Grand Prix” – pirmajā braucienā. Kopvērtējumā Pauls Jonass ieguva piekto vietu, braucienos izcīnot attiecīgi otro un septīto pozīciju. Abos braucienos ātrākais bija spānis Horhe Prado.

Par pirmā brauciena uzvarētāju tika kronēts Jonasa komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas, kamēr Jonass viņam zaudēja nepilnas piecas sekundes, savukārt trešais bija austrālietis Džeds Bītons. Jau no paša pirmā brauciena starta vadībā izvirzījās Prado, kurš pirmo vietu nosargāja un izcīnīja drošu pozīciju. Jonass pēc starta atradās ceturtajā pozīcijā, tomēr līdz pirmā brauciena vidum viņš aizcīnījās līdz otrajai vietai, jo tehniskas ķibeles piemeklēja amerikāni Tomasu Kovingtonu, bet trasē izdevās apsteigt Bītonu.

Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijas sacensībās izcīnīja ceturto vietu. Jonass sezonu iesāka ar pārliecinošam uzvarām pirmajos trīs posmos, tikdams pie panākumiem visos sešos braucienos, bet iepriekšējā etapā Itālijā latvietis palika aiz goda pjedestāla un ieņēma piekto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem un viena brauciena piektajā etapā līderis ar 202 punktiem ir Jonass, bet otrajā vietā ar 177 punktiem seko Prado, kamēr trešais ar 163 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš svētdien pirmajā braucienā bija ceturtais. Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Svētdien turpat Agedā tika aizvadīts arī otrais brauciens Eiropas čempionāta otrajā posms 250 kubikcentimetru klasē (EMX250), kur desmito vietu izcīnīja Tomass Šileika, bet Kārlis Sabulis bija 20.pozīcijā. Sestdien pirmajā braucienā labāk no latviešiem veicās Sabulim, kurš bija desmitais, kamēr Šileika līdz finišam netika. Posma noslēgumā Sabulis tika klasificēts 15.vietā, kamēr Šileika bija pozīciju zemāk, kamēr par uzvarētāju tika kronēts francūzis Matiss Buarāms, kurš bija ātrākais abos braucienos. Sezonas kopvērtējumā Šileika ar iekrātiem 22 punktiem ir 16.vietā, kamēr Sabulis ar 12 punktiem atrodams 22.pozīcijā.

Otrais brauciens latvietim gan izvērtās krietni neveiksmīgāks – tikai septītā vieta, vairāk nekā pusminūti atpaliekot no labāko trijnieka. Par pirmo braucienu Jonass ieguva 22 punktus, par otro – vien 14, posma kopvērtējumā ierindojoties piektajā pozīcijā. Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijas sacensībās izcīnīja ceturto vietu.

Jonass sezonu iesāka ar pārliecinošam uzvarām pirmajos trīs posmos, tikdams pie panākumiem visos sešos braucienos, bet iepriekšējā etapā Itālijā latvietis palika aiz goda pjedestāla un ieņēma piekto vietu. Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem ar 216 punktiem joprojām līderis ir Jonass, taču vairs tikai par 14 punktiem atpaliek Prado. Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.