Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Papildināts – Jonass jauno sezonu sāk ar uzvaru Argentīnas ”Grand Prix”

04.03.2018 18:41

Lieliski jauno pasaules motokrosa čempionāta sezonu sācis 2017.gada MX2 klases čempions Pauls Jonass, kurš Argentīnas ”Grand Prix”, būdams ātrākais abos braucienos, izcīnīja uzvaru.

Pirmais brauciens Starts Paulam neizdevās, kur mūsu sportists pirmajā līkumā tika iespiests iekšmalā, tāpēc nācās atlaist gāzi. Tobrīd Joanss ieņēma sesto vietu. Taču pirmo apli Pauls noslēdza ceturtajā vietā, kamēr lieliski sacensības uzsāka Jonasa komandas biedrs Horhe Prado, kurš no 28.vietas kvalifikācijā bija jau pakāpies uz sesto vietu. Pēc otrā apļa Pauls jau bija trešais, no tā brīža līdera Darijana Sanajeija atpaliekot 2,6 sekundes.

Kad līdz brauciena beigām bija atlikušas 20 minūtes, Jonass apdzina Sanajeiju un nonāca otrajā vietā, no līdera Hantera Lorensa atpaliekot 3,2 sekundes. Tikmēr Prado piedzīvoja kritienu un atkrita ārpus Top 20.

Turpinājumā ar katru apli Jonass lēnām tuvojās Lorensam, taču atstarpe turējās divu sekunžu robežās. Taču, kad līdz brauciena beigām bija atlikušas astoņas minūtes, Jonass apdzina Lorensu un kļuva par sacensību līderi.

Atlikušajā laikā Pauls turpināja braukt ātri un stabili, tādējādi izcīnot skaistu uzvaru sezonas pirmā posma pirmajā braucienā. Otrais palika Lorenss, bet trešais – dānis Tomass Kjers Olsens.

Otrais brauciens

Otrā brauciena starts Jonasam bija daudz veiksmīgāks, jo jau pēc diviem līkumiem Jonass bija līderis. Pēc diviem apļiem Pauls jau bija iekrājis četru sekunžu pārsvaru pār Tomasu Kovingtonu un Deivu Putjē, kuri tobrīd cīnījās par otro vietu. Tikmēr Jonasa komandas biedrs Prado pēc diviem apļiem bija 13.vietā.

Pēc pāris apļiem uz otro vietu pakāpās Tomass Kjers Olsens, kurš 17 minūtes pirms brauciena beigām no Jonasa atpalika astoņas sekundes. Trešais tobrīd bija Darijans Sanajeijs. Tikmēr Kovingtons bija atkritis uz desmito vietu.

Piecas minūtes pirms brauciena beigām līderu trio bija bez izmaiņām – līderis bija Jonass, kuram sekoja Olsens un Sanajeijs. Turpinājumā nekas vairs nemainījās un Jonass varēja svinēt pārliecinošu uzvaru otrajā braucienā, kas divu braucienu summā deva pirmo pozīciju. Jāatzīmē, ka arī pirms gada Jonass Argentīnā uzvarēja abos braucienos.

Sezonas otrais posms 18.martā notiks Valkensvārdē (Nīderlandē).