Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Papildināts – Pauls Jonass triumfē Eiropas motokrosa čempionāta 1. posmā

14.04.2013 12:18

Latviešu motobraucējs Pauls Jonass šokējis pasauli ar fantastisku startu Eiropas motokrosa čempionāta pirmajā posmā Itālijā, kur viņam izdevās pārliecinoši uzvarēt abos finālbraucienos EMX125 klasē un kļūt par pirmā posma absolūto uzvarētāju.

125 kubikcentimetru klasē Jonass uzvarēja jau kvalifikācijas sacīkstē B grupā, kad pēc veiktiem 9 apļiem par 15 sekundēm apsteidza Vācijas pārstāvi Miku Kordbarlagu. Otrs Latvijas pārstāvis Tomass Šileika 36 braucēju konkurencē ieņēma 13. vietu, uzvarētājam zaudējot nedaudz vairāk par minūti.

Piektdienas vakarā norisinājās pirmais brauciens, kurā bija jāveic 14 apļi. Jonass vadību pārņēma piektajā aplī un kļuva par visa pārliecinošu uzvarētāju, finišā par 4 sekundēm apsteidzot zviedru braucēju Antonu Lundgrēnu, kamēr trešo vietu izcīnīja holandietis Kalvins Vlānderens, kurš Jonasam zaudēja 9 sekundes.

Diemžēl neveiksmi piedzīvoja Šileika, kurš visaismagi krita un ir guvis sasitumus. Visticamāk gan, ka sportists varēs iziet uz starta svētdien, kad Eiropas čempionāta ietvaros norisināsies otrais brauciens.

Pēc lieliskās sestdienas, šodien Jonass aizvadīja otro braucienu, kurā arī izdevās uzvarēt. Antons Lundgrēns izrādījās viņa sīvākais sāncensis arī šajā reizē, bet rezultātā 14 apļu cīņā Jonass tomēr bija pārāks, apsteidzot zviedru par 6 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja holandietis Frederiks van der Vlists.