Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Rallija laikā skatītāji sacentīsies ar elektrogokartiem

Rallija laikā skatītāji sacentīsies ar elektrogokartiem
Foto: Publicitātes
18.08.2014 16:15

liepajniekiem.lv

Liepājas elektrovelosipēdu ražotājs “Blue Shock Bike” izstrādājis unikālu gokartu ar elektrisko piedziņu, ar kuru Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014” laikā notiks skatītāju sacensības, kuru uzvarētājs tiks pie vērtīgas balvas − elektrovelosipēda.

Skatītāju sacensības norisināsies Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014” laikā, Liepājas pilsētas ātrumposma teritorijā, Parka ielā, 29. un 30.augustā.

“Elektrogokartā esam ielikuši motoru, kuru izmantojam arī mūsu palielinātās jaudas velosipēdos. Motora jauda ir 350 vati, kas sākotnēji varbūt šķiet neliela, taču testi pierāda, ka ar šādu gokartu joki ir mazi, un sacensības būs īsts pārbaudījums visiem dalībniekiem,” stāsta “Blue Shock Bike” tehniskais direktors Artis Daugins.

Maksimālais ātrums, ko Ātruma festivālam – rallijam “Kurzeme 2014” sagatavotais gokarts spēs sasniegt, būs aptuveni 35 km/h, taču tehniski iespējams uzbūvēt elektrogokartu, kura maksimālais ātrums ir pat četrkārt lielāks.

“Nekas nav neiespējams, tomēr tādiem gokartiem būtu nepieciešama gluda, asfalta trase, kamēr uz Ātruma festivālu gatavojam īstu rallija gokartu, ar kuru varēs braukt arī pa granti un baudīt sānslīdes. Tāpat šiem agregātiem esam atstājuši arī pedāļus, līdz ar to meistarīgākiem sacensību dalībnieki papildus elektriskajam spēkam varēs pievienot arī savējo,” stāsta A. Daugins.

Trasē vienlaikus dosies varēs doties divi dalībnieki, un par uzvarētāju kļūs abu sacensību dienu ātrākā apļa laika uzrādītājs.

“Elektriskās piedziņas transportlīdzekļi lēnām un noteikti ienāk gan mūsu ikdienā, gan arī autosportā − jau esam sekojuši līdzi Andra Dambja būvēto elektrisko “OSCar” gaitām “Dakaras” rallijreidā, tāpat arī viņa būvētā “Tesla Roadster 360” startam leģendārajās “Pikes Peak” sacensībās ar Jāni Horeliku pie stūres. Tagad pienākusi kārta arī gokartiem ar elektrisko piedziņu, un mēs esam lepni, ka tieši Liepājas inženieri tieši Ātruma festivālu – ralliju “Kurzeme 2014″ izvēlējušies par vietu šo nākotnes tehnoloģiju pirmizrādei,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014” direktors Uldis Hmieļevskis.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli