Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Stendes motokrosā “MX Pro” klasē uzvar Uldis Freibergs

Svētdien, 10. septembrī, Talsu novada Stendē aizvadīts pārceltais sestais no septiņiem plānotajiem Nacionālā kausa posmiem motokrosā.

Uldis Freibergs. (Foto: LaMSF)
11.09.2023 19:08

Sezonas sākumā sastādītajā kalendārā Stendes posms bija paredzēts 12. augustā, taču neprognozējamās dabas stihijas, kas uz to brīdi valdīja Latvijā, lika sacensību organizatoriem pārcelt šīs meistarsacīkstes uz septembri.

Kā paredz nolikums, Nacionālā kausa sacensībās piedalās visu līmeņu motobraucējiem, kuri pēc meistarības un uzrādītā ātruma tiek sadalīti katrs savā braucienā un kategorijā.

Stendē, tāpat kā citos Nacionālā kausa posmos tika pārstāvētas šādas klases: MX50J, MX50V, MX65J, MX65V, MX85J, MX85V, Pitbike MX, MX A, MX B, MX C, MX D, MX Zero un MX PRO.

Pašā prestižākajā šo sacensību MX Pro klasē uzvaras laurus plūca ”Rodeo MX” kluba pārstāvis Uldis Freibergs, kurš bija ātrākais pilots trasē abos braucienos.

Otro vietu Stendē izcīnīja Tomass Šaicāns (Saldus motoklubs), bet dienu kā trešais noslēdza Harijs Suharževskis (MK ASB).

MX A grupā divu braucienu summā uzvarēja Dāvis Krūmiņš (Saules sporta klubs), kurš sacensību apritē atgriezies pēc savainojumu izārstēšanas.

Aiz Krūmiņa otro pozīciju ieņēma Jānis Riters (GF Racing Team), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ralfs Vindigs (Motokurzeme).

MX B klasē labāko trijnieks sekojošs – Hugo Heinrihsons (VV Moto Racing Team), Rinalds Herings (Saldus motoklubs), Mareks Birziņš (Tukuma motoklubs).

Savukārt MX C grupā TOP3 vietu sadalījums tāds – Sandris Geitus (MX Ādaži), Haralds Bērziņš (Saules sporta klubs), Kristaps Putniņš (Moto AZ).

Pašā viskuplāk pārstāvētajā MX D klasē, kurā pie starta barjeras stājās 52 sportisti, triumfēja Krists Kalvis Kaminskis (MX Druvas), otrajā vietā ierindojās Reinis Girgensons, bet labāko trijnieku noslēdza Pēteris Jaundžeikars.

MX Zero klasē uzvarēja Jānis Ančupāns (CAMK Latgale), otrais palika Jānis Dūklavs Dubrinieks (ML Moto), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Erlends Bērziņš.

Noslēdzošais Nacionālā kausa posms motokrosā paredzēts 23. septembrī, kas notiks Siguldā.