Ungārijā viena godalga uz četriem

24.08.2010 06:46

Avārijām bagātajā ūdens motosporta pasaules čempionātā F-4, S-550 un JT-250 klasēs Dunaūjvārošā Ungārijā no Liepājas kluba “UPB Energy” pilotiem vissekmīgāk nostartēja Pēteris Pelnēns, kurš ierindojās 2. vietā, bet pārējie liepājnieki palika ārpus medaļnieku skaita.

Par sekmīgām šīs sacensības gan īsti nevar saukt arī Pēteris Pelnēns, jo uzvara S-550 klasē tika izlaista no rokām paša kļūdas dēļ – pirmā brauciena sākumā, startējot no pole-position, liepājnieks neapbrauca vienu no pagrieziena bojām, par ko automātiski pienākas viens soda aplis. Trīs atlikušajos braucienos Pēteris aizvien uzlaboja savu pozīciju finišā – ceturtā, tad trešā, bet visbeidzot arī pirmā vieta. Kopvērtējumā tas viņam deva 3. pozīciju, bet pēc lietuvieša Laimuša Morkuna diskvalifikācijas par tehnisko noteikumu pārkāpšanu P. Pelnēns čempionātā pacēlās uz 2. vietu. Pēdējais brauciens bija veiksmīgākais arī otrajam šajā klasē startējošajam liepājniekam Artūram Brolītim, kurš ierindojās 3. pozīcijā, bet S-550 klases kopvērtējumā A. Brolītis ierindojās 6. vietā.

Ārkārtīgi daudz avāriju bija JT-250 klasē, neiztika arī bez savainotiem pilotiem, tomēr izdevās izvairīties no nopietnām traumām. Liepāju šajā klasē pārstāvēja Māris Gūža. Pirmajā braucienā viņa laiva uzlidoja virs ūdens, tad pilnībā ienira, bet atgriežoties ūdens virspusē braucamais ietriecās tiesnešu laivā, izmetot no tās vienu no sacensību glābējiem. Par laimi, šī sadursme beidzās bez nopietniem savainojumiem sportistam vai kādam no tiesnešiem, bet trīs labāko braucienu summa Mārim ļāva ierindoties 11. vietā.

Ceturtais liepājnieks – Mārtiņš Morozs – Liepāju pārstāvēja F-4 klasē. Sekmīgā sezona Vācijas “ADAC Masters” čempionātā ļāva Mārtiņam cerēt uz pirmo vai otro vietu Ungārijā. To, ka liepājnieks ir viens no čempionāta galvenajiem favorītiem, lielā mērā apliecināja kvalifikācija, kurā Mārtiņš uzvarēja, un arī pirmajā braucienā finišu viņš sasniedza pirmais. Otrais starts bija mazāk sekmīgs. Problēmām dēļ ar tehniku Morozs neilgi pēc starta zaudēja vienu pozīciju, un vadībā izvirzījās zviedrs Daniels Sparings, kurš kādā no pagriezieniem atstāja Mārtiņam pārāk maz vietas, un liepājnieka laiva apgāzās, līdz ar to otrais brauciens viņam bija beidzies. Samērā neilgā laikā savedot kārtībā laivu, trešajā braucienā Mārtiņam izdevās finišēt 7. pozīcijā, pēdējā braucienā vienubrīd izdevās pakāpties pat uz 4. vietu, tomēr tad sadega otrajā braucienā samirkušie releji, kurus iepriekš nomainīt neizdevās, tādēļ nācās izstāties, un čempionāta kopvērtējumā liepājnieks ierindojās 6. vietā.

Sportista tēvs Aldis Morozs skaidro, ka visas laivas tehniskās problēmas viņiem esot labi zināmas, tomēr līdzekļu trūkuma dēļ neko būtiski mainīt nav iespējams. Kopumā vēl esot jāpateicas Vācijas sportistiem, kuri koleģialitātes vārdā regulāri izlīdz ar trūkstošajām detaļām.

Šonedēļ ūdens motosporta sacensības būs iespējams vērot arī Liepājā, jo nedēļas nogalē šeit norisināsies Latvijas čempionāta noslēdzošais piektais posms.