Otrdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Olga Bordjugova: “Bērniem treneris ir draugs. Agrāk tā nebija”

Liepājas Tenisa sporta skolas trenere Olga Bordjugova Liepājas sporta laureātu apbalvošanā saņēma Liepājas domes atzinības rakstu par audzēkņu sagatavošanu augstvērtīgiem rezultātiem. Viņa 2022. gada sezonā ir sekmējusi jauno tenisistu sasniegumus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Mūsu saruna ar Olgu par viņas īso sportistes karjeru un izaicinājumiem treneres darbā.

Olga Bordjugova: “Bērniem treneris ir draugs. Agrāk tā nebija”
Tenisa trenere Olga Bordjugova stāsta, ka mūsdienu bērni ir pavisam citādi. Viņi vairs neskrien pa sētām, maz laika pavada savā nodabā, esot ārā. (Foto: Publicitātes)
Tenisa trenere Olga Bordjugova stāsta, ka mūsdienu bērni ir pavisam citādi. Viņi vairs neskrien pa sētām, maz laika pavada savā nodabā, esot ārā. (Foto: Publicitātes)
24.03.2023 06:00

Anna Konrāde

Kā jūs nonācāt tenisā?

– Vecāki mani sešu gadu vecumā aizveda Liepājas Jūrmalas parkā uz treniņu. Iepriekš apmeklēju mākslas vingrošanu, bet šis sporta veids man negāja pie sirds. Vecāki vēlējās redzēt mani sportā, tāpēc meklēja alternatīvu. Tā es nonācu tenisā.

Jā, es atzīstu, sākumā man nesanāca. Bet man ļoti patika!

Varu atzīties, ka treniņus apmeklēju tusiņa pēc.

Tur man bija draugi, un patika arī pati spēle. Tā līdz desmit gadu vecumam es izklaidējos. Biju vienīgā krievu-ukraiņu meitene, valodas zināšanas man bija vājas, tāpēc stāsts par tehniku vai taktiku tur noteikti nebija. Pēc tam redzot, darot sapratu, ka man tīri labi sanāk.

Ap 12 gadiem sākās manas sportiskās gaitas. Tajā laikā vēl bijām PSRS sastāvā, un starptautiskos turnīros bija tikai variants cīnīties par pirmajām vietām, lai tevi vispār kāds pamanītu uz tik lielas valsts fona.

Man bija iespēja izdzīvot ļoti piesātinātu sportistes dzīvi. Vienmēr bija jāaiziet uz cīņu par medaļām, jo nevienam provinces spēlētāji nebija aktuāli. Vēlāk saskāros ar mentālajām problēmām.

Tagad treneri ir kompetentāki, izglītotāki. Tolaik treneris to asociēja ar pārejas vecumu. Es vairs nespēju parādīt rezultātu – treniņos man viss izdevās, bet spēles laukumā es vairs nespēju cīnīties. Arī paši nezinājām, kā to risināt, tagad ir sporta psihologi. Noteikti būtu iespēja ar to tikt galā.

17 gados pieņēmu lēmumu pārtraukt profesionālo sportu. Kas to lai zina, kur es tagad būtu, ja tā nebūtu noticis. Tagad arī bērniem sportā ir mentālas problēmas, taču šobrīd tas viss liekas atrisināms.

Kā ir mainījušās bērnu un treneru attiecības?

– Agrāk bija daudz stingrākas. Tagad kaut kā visi kļuvuši draudzīgāki. Bērniem treneris ir uzticības persona, draugs, ģimenes loceklis. Agrāk tā noteikti nebija.

Vai vienmēr zinājāt, ka vēlaties kļūt par treneri?

– Noteikti nē. Kad aizgāju no tenisa, tad tas bija kā ar “nazi nogriezts”. Aizgāju, neko nepaskaidrojot treneriem un vadībai. Pabeidzu skolu un sāku strādāt uzņēmumā “Lattelecom”, kur man viss ļoti labi izdevās un pat patika.

Pēc laika mani uzrunāja tenisa skolas direktors ar jautājumu: “Olga, nu, cik ilgi?”

Bet man bija ļoti labi apstākļi un ilgstoši nevēlējos pievērsties šai tēmai. Pagāja laiks, piekritu pamēģināt. Un labi, ka tā. Es ļoti ātri sapratu, ka man ir spējas iemācīt. Ka spēju ieraudzīt un izlabot kļūdas.

Protams, daudz mācījos, paralēli savienoju ar savu pieredzi. Alga nebija liela, bet man pietika. Laikam esmu no sievietēm, kam daudz nevajag. Ar laiku man piedāvāja darbu Rīgā un ārzemēs, bet man patika dzīve Liepājā. Paralēli stīgoju raketes, trenēju papildus.

Teniss sabiedrībā tiek uzskatīts par dārgu sporta veidu, taču Liepājā mēneša maksa ir samērā zema. Vai ar to pietiek?

– Vecāki šobrīd ir ļoti aktivizējušies ar individuālajiem treniņiem, kas, protams, nodrošina arī pašus trenerus, taču, ja man prasa, vai sporta skolā var iemācīties labi spēlēt tenisu, es teiktu, ka jā.

Es, protams, varu pateikt, ka nepietiek, jo Ministru kabineta noteikumi pret tenisu ir visai nežēlīgi, jo tas gluži nav tas pats, kas futbols (vai cits sporta veids), kad uz laukuma var vienlaicīgi atrasties 11 bērni un process notiek kvalitatīvi.

Mums 11 bērni vienlaicīgi ir ”pulciņš”.

Valstij ir svarīgi redzēt lielu bērnu skaitu. Bet ar visu to mani audzēkņi vienmēr ir bijuši Latvijas čempioni, un tas ir pierādījums, ka tomēr ir iespējams sagatavoties.

Kā mainījušies bērni laika gaitā?

– Bērni ir pavisam citādi. Viņi vairs neskrien pa sētām, maz laika pavada savā nodabā, esot ārā. Līdz ar to zūd pamatprasmes. Arī vecākiem nav tik daudz laika, lai sagatavotu bērnu treniņu gaitām.

Teniss ir tehnisks sporta veids un, ja nav pamatprasmes, tad iemācīt, lai būtu “smuki”, ir teju neiespējami.

Kad jutu, ka bērniem nepietiek, izveidoju paralēli grupu ārpus sporta skolas treniņiem, kur varam papildus strādāt pie lietām, kurām pēc mācību plāna pievērsties vairs nevaram. Strādājam pa trīs četriem bērniem grupā. Vecākiem tas nav tik dārgi, arī bērnam mentāli ir vieglāk – individuāls treniņš ir darbs, un tad es vaicāju vecākiem: “Vai jūs piecu gadu vecumā vēlētos iet uz darbu?” Protams, ka ne.

Ap 12 gadu vecumu, kad var sākt just, ka izdodas, tad ir vērts ieguldīties un strādāt viens pret vienu ar treneri, lai labotu nianses.

Pēc pieredzes varu teikt, ka sacensībās nav starpības starp bērnu, kas iet uz individuālajiem un maksā teju tūkstoti eiro mēnesī, un maniem bērniem, kas trenējas grupā. Varu apgalvot, ka mani audzēkņi uz spēlēm iet ar prieku, kas ir ļoti svarīgi. Tam būtu jābūt visa pamatā. Nevis darba attieksme jau mazā vecumā – tad 12 gados viss apnīk un vairs nekas nesanāk. Darbs grupā arī veicina konkurenci. Bet nevar noliegt, finanses ir liels aspekts.

Jūsu audzēkņi ir reitingu augšgalā. Jūs izvēlaties audzēkni vai audzēknis jūs, vai ir kas cits, kas saved jūs kopā?

– Uzņemam pa grupām. Piemēram, mani esošie audzēkņi absolvē sporta skolu un varu uzņemt jaunu grupu. Iepriekš ņēmām visus pēc kārtas, taču ilgstoši uzsvēru, ka ir nepieciešama atlase. Un ar pagājušā gada augustu taisījām atlasi, pieņēmām normatīvus divu dienu garumā un no 130 bērniem uzņēmām 48 bērnus, ar kuriem strādā četri treneri.

Normatīvi ir ļoti viegli, tas nav milzīgs darbs, kas jāiegulda, lai varētu tos nokārtot. Sevišķi mums, Liepājā, ir ļoti laba infrastruktūra – varam braukt ar riteņiem, iet peldēt, skriet pa taciņām.

Ja katrs vecāks vismaz sestdienās un svētdienās nodarbotos ar bērnu, situācija būtu labāka.

Es konkrēti redzēju tikai vienu grupu, bet paņēmām četras. Bērniem patīk tur, kur viņiem sanāk. Treneris iegulda savu darbu, laiku un enerģiju, paiet daži gadi, un bērni aiziet prom, jo nesanāk.

Trenera darbā ir gan gandarījums, gan vilšanās. Es negribu teikt, ka atlase ir diskriminācija. Ir interešu izglītība, un ir sporta skola.

Kas ir motivējošākais, strādājot par treneri?

– Man laikam maz vajag laimei. Bērni ir ļoti mīļi – paši izdomā dzejoļus, zīmē. Šādas pārdomātas, personīgas dāvanas ir ļoti aizkustinošas.

Kāpēc Liepājas tenisisti vienmēr uzrādījuši augstu līmeni?

– Bija, vairs nav. Manējie drīz aizbrauks uz Ameriku, un tad man noteikti būs pauze no čempionu tituliem. Tās ir sekas tam, ka vairākus gadus nebija atlase. Iepriekš bija vairāk iekšējā motivācija – teniss bija pavisam lēts un neviens bērnu nespieda. Visi spēlēja ar prieku.

Tagad kaut kur, protams, izceļas ārējā motivācija – vecāku ambīcijas.

Vecāki maksā, un bērns ir spiests darīt. Mums ir kolosāla infrastruktūra, jauna halle, lieliski treneri. Iespējas ir.

Kāds ir labs vecums, lai sāktu trenēties?

– Sporta skolā sākam no pieciem sešiem gadiem. Tas labi iet kopā ar stāstu, kur bērns ir gājis peldēt, spēlē futbolu, hokeju vai dara jebko, lai būtu fiziski labi attīstīts.

Piemēram, Marija Lauva spēlē ļoti tehniski skaisti, viņa apmeklē treniņus no ļoti agra vecuma. Un viņas vecuma grupā ir ļoti labi bērni, kurus visi priecājas redzēt nometnēs, sacensībās. Un, ja viss saliekas pareizi, tad viņi dosies uz Ameriku, viņiem būs apmaksāta izglītība, jo viņi labi spēlē tenisu.

Kur jūs redzat sevi pēc desmit gadiem?

– Grūti teikt, varbūt jau gribēšu iet pensijā. Ja man nebūs enerģijas, tad to jutīs arī bērni. Esmu ļoti ambicioza, un ceļš par treneri interešu izglītībā noteikti nav mans stāsts.

Intervija sagatavota sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz