Sevastova izsēj lielu pārsvaru un zaudē savā olimpiskajā debijā

Latvijas tenisa otrais numurs Anastasija Sevastova (WTA 53.) olimpiskajā debijā Tokijā ar rezultātu 6:2, 4:6, 2:6 zaudēja Francijas tenisistei Fionai Ferro (WTA 64.). Sevastovai bija seta un 3:0 pārsvars ar diviem breikiem.

25.07.2021 08:32

Anastasija Sevastova 1. setā Francijas tenisistei nedeva breika iespējas, bet pašai tās bija visos geimos uzņemšanā. Sevastova abos zaudētajos geimos iztērēja kopumā astoņas breikbumbas – sešas ļoti ilgā pirmajā geimā un vēl divas piektajā geimā. Fiona Ferro abos ar lielām grūtībām uzvarētajos geimos bija iedzinējos ar 15:40.

Latvijas tenisiste dominējoši sāka arī 2. setu, izvirzoties vadībā ar 3:0, kas bija pārsvars divu breiku vērtībā, taču aizbēgt no Francijas sportistes neizdevās. Sevastovai seta turpinājumā daudz sasteigtu darbību, kas notika laikā, kad Ferro spēlēja labāk nekā līdz šim. Sevastova zaudēja abus breikus un drīz nokļuva 3. setā, kas vēl nesen nešķita iespējams.

Viņa ceturtajā geimā vairākas reizes nespēja apturēt Ferro uzbrukumus ar labo sitienu, tiekot nobreikota pirmoreiz mačā, bet sestajā geimā pēc divu breikbumbu atspēlēšanas netika galā ar trešo, kad Ferro jaudīgi uzsita pa kreiso sānu līniju, un Sevastova nokavēja aizsardzībā – 3:3.

Ferro nākamajos divos serves geimos uzvarēja “sausā”, bet Sevastovai lielas grūtības. Pie 3:4 bija “deuce” geims, bet pie 4:5 Anastasijai servi nosargāt neizdevās, kas nozīmēja seta beigas. Viņa ilgā cīņā atspēlēja trīs setbumbas, bet ceturto nenovērsa, bumbiņai izlidojot autā pēc “forehand” sitiena.

Mačam notiekot 32 grādu karstumā, pirms 3. seta bija 10 minūšu pārtraukums. Atgriežoties kortā, Sevastova savu pirmā seta tenisu nebija atradusi. Viņa zaudēja jau pirmajā serves geimā, kad Ferro otrajā geimā ar jaudīgu uzbrukumu otrajai servei realizēja breikbumbu, izvirzoties vadībā ar 2:0. Sevastova breiku uzreiz atguva “sausā” geimā ar četrām Francijas tenisistes kļūdām.

Mača turpinājumā palīdzības no tīkla otrās puses vairs nebija. Sevastova servi nenosargāja arī otrajā reizē un drīz bija iedzinējos ar 1:4. Viņa sestajā geimā atspēlēja breikbumbu, vēl saglabājot cerības. Tiesa, iespēju atspēlēties nebija, turklāt Sevastova arī nespēja Ferro likt servēt par uzvaru mačā, jo pēdējā geimā servi zaudēja no 40:15 pārsvara. Atspēlējusi divas mačbumbas, viņa trešo nenovērsa, bumbiņu raidot autā.

31 gadu vecajai Sevastovai Tokijā ir pirmās olimpiskās spēles, debitēja arī septiņus gadus jaunākā Ferro. Sevastovas zaudējums notika neilgi pēc ranga līderes Ešlijas Bārtijas fiasko. Tokijā tika gaidīta abu tikšanās 2. kārtā. Sevastovai Japānā vēl palicis dubultspēļu turnīrs kopā ar Aļonu Ostapenko.