Sevastova trīs setu cīņā piekāpjas sezonas uzvaru līderei Žabūrai

Indianvelsas WTA 1000 turnīra otrās kārtas barjeru nespēja pārvarēt Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 65.), kura ar rezultātu 2:6, 7:6(5), 3:6 zaudēja Tunisijas spēcīgākajai tenisistei Onsai Žabūrai (WTA 14.).

09.10.2021 23:33

Anastasija Sevastova maču sāka ļoti neveiksmīgi, zaudējot pirmajos četros geimos, vien tad beidzot tiekot pie vārda. Četru geimu jeb divu breiku starpība saglabājās arī seta noslēgumā, Sevastovai zaudējumu ar 2:6 piedzīvojot 29 minūtēs.

Latvijas tenisiste pirmajā serves geimā uzvarēja tikai vienā izspēlē, bet otrajā reizē netika galā ar otro breikbumbu, pieļaujot dubultkļūdu. Sevastovai ceturtajā geimā bija seta vienīgā breikbumba, kuru Onsa Žabūra atspēlēja ar pirmo servi. Tunisietei pēdējā geimā vajadzēja četras setbumbas, lai pabeigtu setu.

Žabūra 2. setā kļūdījās vairāk nekā līdz šim, Sevastovai dodot iespējas. Žabūra sestajā geimā pēc diviem sitieniem tīklā no 0:30 paņēma četrus punktus pēc kārtas (3:3), bet astotajā geimā pēc vienas breikbumbas atspēlēšanas ar otro netika galā (sitiens tīklā).

Tikusi vadībā ar 5:3, Sevastova nespēja izservēt setu, kad nokļuva divu punktu attālumā no panākuma. Viņai pie 30:30 dubultkļūda, kurai breikbumbas izspēlē sekoja nesekmīgs “dropšots”. Žabūra atbildēja ar savu saīsināto sitienu, un Sevastova pat nepakustējās. Žabūra ar “sauso” serves geimu panāca neizšķirtu 5:5.

Sevastova taibreikā ar “forehand” kļūdām (sitieni autā) divreiz zaudēja minibreiku (3:1 un 4:2), bet pie 5:5 ieguva trešo, kad Žabūra bumbiņu raidīja tīklā. Āfrikas labākā tenisiste to pašu izdarīja arī Sevastovas setbumbas izspēlē pie 6:5, kad tīklā atsita Anastasijas otro servi.

3. setā bez breikbumbām tika izspēlēti pirmie septiņiem geimi, un tieši septītā geima notikumi nospēlēja izšķirošu lomu. Manāmi sagurusī Žabūra ilgā cīņā uzvarēja geimā, kurā piecas reizes bija “vienādi”, taču Sevastovai breikbumbu dabūt tā arī neizdevās.

Sevastova uz notikušo reaģēja ar “sausā” zaudētu nākamo serves geimu, kurā viņa trīs bumbiņas aizsūtīja autā ar “forehand” kļūdām un vienā epizodē nespēja noreaģēt uz Žabūras “dropšotu”. Pie 5:3 servējot par uzvaru mačā, Žabūrai divas kļūdas, bet no 0:30 izdevās nospēlēt precīzi.

Sevastova palaida garām lielisku iespēju iegūt divkāršo breikbumbu, kad pie 15:30 no neliela attāluma bumbiņu raidīja tīklā. Žabūra no 30:30 divreiz pēc kārtas atrada labu pirmo servi, kuru Sevastova atsita autā.

Sevastova trešo reizi tikās ar Žabūru (1-2), kura pirmajos divos mačos rangā bija otrajā simtā. Sevastova viņu 2017. gadā ar 7:5, 7:6(6) apspēlēja Čārlstonā uz zaļā māla, kad Žabūra bija 131. vietā, bet 2018. gadā ar 3:6, 6:3, 3:6 zaudēja Maskavā uz cietā seguma, kad Onsai bija 101. numurs.

Šobrīd ieņemtā 14. vieta ir Žabūras rekords WTA rangā. Viņa šogad uzvarējusi 45 mačos (45-17), kas ir sezonas labākais rādītājs. Tikmēr Sevastovai ir negatīva 16-18 bilance, ieskaitot 1-6 pret Top 20 spēlētājām. Viņa vienīgo uzvaru guva maijā Madridē 6:3, 6:3 pret 18. numuru Johannu Kontu.

Sevastova sesto reizi spēlēja Indianvelsas pamatturnīrā (7-6 bilance), kur viņai labākais rezultāts ir 2018. gadā sasniegtais astotdaļfināls. Šoreiz gūstot vienu uzvaru, nopelnīti 35 punkti. Nav zināms, vai Sevastova šogad vēl spēlēs, jo viņa nav pieteikusies nevienam no šomēnes vēl gaidāmajiem turnīriem.