Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Brisbenas “WTA 500” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā trīs setu cīņā piedzīvoja zaudējumu.

Aļona Ostapenko. (Foto: AP/Scanpix)
05.01.2024 09:38

LETA/sportacentrs.com

Turnīrā ar trešo numuru izsētā Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 12. pozīciju, ceturtdaļfinālā ar 3-6, 6-3, 5-7 piekāpās ar astoto numuru izsētajai Viktorijai Azarenkai (WTA 23.).

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko pasaules rangā ir nopelnījusi 108 punktus.

Abām tenisistēm pirmā kārta bija brīva, bet otrajā Ostapenko ar 6-1, 6-4 uzvarēja itālieti Kamilu Džordži (WTA 55.), bet Azarenka ar 6-1, 7-6 (10:8) bija pārāka par Annu Kaļinsku (WTA 80.).

Astotdaļfinālā Ostapenko ar 6-2, 4-6, 6-3 pārspēja kādreizējo planētas pirmo raketi čehieti Karolīnu Plīškovu (WTA 37.), bet Azarenka ar 7-5, 6-2 pārspēja francūzieti Klāru Birelu (WTA 56.).

Abas tenisistes iepriekš kortā tikušās divas reizes, un abās cīņās pie panākuma ir tikusi Azarenka.

Azarenka karjeras laikā ir izcīnījusi 21 WTA titulu, bet pēdējo reizi kādu trofeju ieguva 2020. gadā, kad Ņujorkā uzvarēja “WTA 1000” sērijas turnīrā. Brisbenā viņa ir izcīnījusi uzvarētājas titulu 2009. un 2016. gadā.

Ostapenko ar ierasto pārinieci Ludmilu Kičenoku no Ukrainas startē arī dubultspēlēs, kur ir sasniegušas pusfinālu.

Turnīrs Brisbenā no 31. decembra līdz 7. janvārim notiek cietā seguma kortos.

Brisbens “WTA 500” turnīra ceturtdaļfinālu aizvadītajā naktī pārvarēt nespēja Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 12.), kura ar 3:6, 6:3, 5:7 piekāpās baltkrievietei Viktorijai Azarenkai.

Cīņas gaitā pret kādreizējo ranga līderi Ostapenko asi kritizēja spēles tiesnesi norvēģieti Juliu Kjendli.

Aļona Ostapenko skarbi kritizēja spēles arbitru: “Tu esi akla! Ir neiespējami spēlēt, kad tu pieļauj tik daudz kļūdas! Trīs reizes!”

“Es nekad vairs negribu tevi savās spēlēs! Tu nekad nebūsi manās spēlēs!” apsēžoties uz soliņa savas dusmas pār tiesnesi gāza Ostapenko.

Latvijas pirmā rakete apsolījās norvēģu tiesnesei nepiedot: “Negribu tevi savās spēlēs! Tu izposti manu spēli! Es nekad to neaizmirsīšu! Nekad!”