Ceturtdiena, 7. decembris Dzirkstīte, Anta, Antonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Trāpīgais robežas sargātājs Dainis Ulpis

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās nu jau tradicionālais Liepājas krastu mačs basketbolā, kurā spēkiem mērojās “Jaunliepājas” un “Vecliepājas” basketbola komandas. Trešo gadu pēc kārtas ar rezultātu 481:457 laurus plūca “Vecliepājas” basketbolisti. Šīs pilsētas daļas godu “Robežsardzes” komandas sastāvā palīdzēja kaldināt liepājnieks Dainis Ulpis, kurš izpelnījās arī labākā tālmetienu izpildītāja titulu.

Trāpīgais robežas sargātājs Dainis Ulpis
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
22.09.2023 00:00

liepajniekiem.lv

Liktenīgā balles deja

Visi deviņi (viens traumas dēļ spēlēt nevarēja) komandas “Robežsardze” dalībnieki, kuri krastu mačā basketbola bumbu driblēja, piespēlēja un meta pretinieku grozā, ir Valsts robežsardzes darbinieki, arī Dainis.

Viņa ceļš līdz robežsardzei pirms daudziem gadiem aizsācies, kā pats saka, visnotaļ jautri. “12. klases izlaiduma ballē kāda sieviete mani uzlūdza uz deju. Sākām runāt, un viņa prasīja, kādi ir mani tālākie mērķi. Tā kā man nekādu mērķu nebija, es viņai tā arī teicu, proti, ka vēl nezinu, ko darīšu.

Tad viņa pēkšņi sacīja, ka robežsardzē vajadzīgi jauni cilvēki. Atbildēju, ka varu pirmdien aiziet un jau sākt strādāt.

Aizgāju uz pārrunām, un mani uz 11 mēnešiem aizsūtīja mācīties uz Rēzekni,” smejoties atceras Dainis.

Valsts robežsardzē viņš strādā kopš 1999. gada, tiesa gan, ar četru gadu ilgu pārtraukumu. “Kad Latvijā sākās krīze, mēs ar ģimeni pārcēlāmies uz Angliju,” viņš paskaidro.

Svešumā sākotnēji strādājis uz lauka – lasījis salātus, pēc tam noliktavā. Lai gan darbs bijis fiziski smags, tas palīdzējis atbrīvoties no muguras sāpēm. “Kopš tiem darbiem man mugura nekad nav sāpējusi,” viņš teic.

Liepājnieks atzīst, ka Lielbritānijā jau bija iedzīvojies, ģimene mitinājusies Skelmersdeilā, pilsētā starp Liverpūli un Mančestru, un Latvijā atgriezties nav vēlējies.

Taču kādu dienu, atgriežoties mājās no darba, pamanījis, ka sieva Baiba raud. “Tolaik vēl bija populārs “draugiem.lv” (sociālā tīkla tīmekļa vietne I.O.), un tas bija tieši pēc Līgo svētkiem, kad draugi bija salikuši bildes, kā viņi svinējuši Jāņus.

Un tā bija pirmā reize, kad sieva mani nostādīja fakta priekšā, paziņojot, ka grib atgriezties mājās.

Uzreiz teicu: nē! Tomēr pēc kāda laika piezvanīju uz robežsardzi, apjautājos, vai ir iespēja atgriezties darbā, un, saņemot pozitīvi atbildi, ātri sākām posties mājup.”

Visu izšķīra pēdējā bumba

Nupat aizvadītajā krastu mačā Dainis piedalījās pirmo reizi, taču sports esot sirdij tuvs jau no bērnības. “Promenade Hotel” komandas sastāvā viņš piedalās Liepājas basketbola čempionātā, groza bumbu spēlē arī robežsardzes čempionāta sacensībās.

Par karjeru profesionālajā sportā liepājnieks nekad neesot sapņojis. Bērnībā gan apmeklējis basketbola treniņus, taču viņš, atkal smejoties, saka:

“Neizskatījās, ka tur sanāks kaut kāds lietaskoks.”

Salīdzinot ar augumā raženajiem basketbolistiem, Dainis ar 175 centimetru garo augumu skaitoties “ļoti maziņš”.

Arī, vērtējot miesas būvi, viņš vairāk izskatās pēc cīkstoņa, nevis basketbola snaipera. “Apmeklēju fitnesa zāli “Power House”,” apliecina Dainis, pastāstot, ka tur patrenējoties gan boksā, gan arī pacilājot svara stieņus.

Un tomēr krastu mačā tālmetienu konkursā Dainim izdevās pārspēt amatieru izlases snaiperi Arni Ati – kādreizējo basketbola klubu “Turība” un “Liepāja” saspēles vadītāju.

Konkursa pirmajā kārtā Dainis iemetis 16 punktus, konkurents – 17. Abi nokļuva finālā, kur robežsargs guvis tikai 12 punktus. Viņš jau samierinājies ar zaudējumu, jo neticējis, ka pretiniekam veiksies mazāk, taču arī Ate iemetis 12 punktus. “Dabūjām pārmest, un tad es iemetu 16, bet Ate, kurš jau bija guvis 15 punktus, aizmeta garām.

Visu izšķīra pēdējā bumba!” pastāsta Dainis.

Basketbols viņa dzīvē nospēlējis vēl kādu liktenīgu lomu – pateicoties šim sporta veidam, viņš sastapa savu Baibu. “Sieviņa satika mani! Kā viņa stāsta, pirmo reizi esot mani pamanījusi Vaiņodes zālē, kur notika Liepājas rajona čempionāts basketbolā. Tā vismaz viņa saka – vai tiešām bija, nezinu.”

Šogad Ulpju ģimene, kura izaudzinājusi dvīņu meitenes Anniku un Evelīnu, svinēja savu 15. gadu kāzu jubileju.

Ar viņu ir jautri

Valsts robežas sargātājs ir arī dedzīgs sporta līdzjutējs jeb, kā pats saka, visu sporta veidu fans. Taču pirmajā trijniekā ierindo basketbolu, hokeju un futbolu, pēdējo gan ar piebildi: “Bet ne Latvijas čempionātu.”

Līdzi just hokejistiem pasaules čempionātā liepājnieks kopā ar domubiedriem iepriekš devies gan uz Čehiju un Vāciju, gan arī Baltkrieviju.

Šogad Latvijas izlases panākumiem pasaules čempionātā sekojis līdzi mājās pie televizora. Izcīnītā bronza ne viena vien stiprā dzimuma līdzjutēja acīs sariesa saviļņojuma asaras. Dainis atzīst, ka arī viņam acis bijušas miklas, bet smejoties piekodina, lai to gan rakstā neiekļauj, jo “vīrietis nekad neraud”.

“Taču, protams, sajūsma bija neaprakstāma,” viņš dalās iespaidos.

Joko un smejas sarunas laikā viņš bieži, un tieši šo Daiņa īpašību – “jautrs” – izceļ cilvēki, kuri viņu pazīst.

Rakstniecei, literārajai redaktorei un žurnālistei Gunitai Lagzdiņai-Skroderēnai Dainis ir “pa pusei radinieks – brālēna švāģeris“.

“Viņš vienmēr bijis sportists! Liepājas mačos vienmēr esam gājuši Daini atbalstīt un fanot par viņu. Katru gadu augustā mums ir radu un draugu sporta spēles pie Mordangas ezera, kurās arī Dainis piedalās. Basketbola bumbas mešanā viņam konkurentu faktiski nav. Ja jāmet bumba grozā, tad ir labi trāpīties ar viņu vienā komandā,” stāsta G. Lagzdiņa-Skroderēna.

Viņa arī pauž, ka otra kvalitāte, kas raksturo brālēna svaini, ir laba humora izjūta. Kompānijā ar Daini vienmēr esot ļoti jautri.

Biedrības ”Velo-Redele” aktīvists Mārtiņš Zālītis, kurš iepriekš arī strādāja robežsardzē, stāsta: “Ar Daini bijām dažādās struktūrvienībās, vairāk kopīgi darbojāmies saistībā ar sportu. Viņš ir jautrs, viņam ir visādi interesanti jociņi! Un arī atsaucīgs, dzīvespriecīgs, reti, kad viņu varēja redzēt nogurušu vai saskumušu. Par Daini var teikt tā – viņš varbūt nav centrālais cilvēks, bet tuvu centram noteikti.”

Foto: Ģirts Gertsons

Vizītkarte

Dainis Ulpis

 • Dzimis 1981. gada 27. martā Liepājā.
 • Absolvējis Liepājas 15. vidusskolu.
 • Rīgas Pedagoģijas izglītības un vadības akadēmijā apguvis biznesa vadību.
 • Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Liepājas I kategorijas nodaļas vecākais inspektors, leitnants.
 • Sieva Baiba, tētis dvīņu meitenēm Annikai un Evelīnai.
 • Vaļasprieki: sports, šad tad makšķerēšana.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz