Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Ukraiņu badmintonisti arī šogad triumfē Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrā Liepājā

Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrā ”Victor Latvia U17”, kas notika Liepājā no 14. līdz 16. aprīlim, Ukrainas juniori uzvarēja visās piecās disciplīnās, tādējādi pārspējot pagājušā gada Ukrainas triumfu Liepājā, kad tika izcīnītas četras no piecām trofejām.

17.04.2023 14:08

Liepājas Olimpiskā centra manēžā notikušajā badmintona turnīrā piedalījās 80 juniori no 10 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Izraēlas un Maltas.

Pie zelta medaļas Latvijas turnīrā tika arī Igaunijas spēlētāja Elizaveta Šapovalova, jo spēlēja pāri ar ukrainieti Mariju Korjaginu, kas šajā Liepājā kļuva par absolūto čempioni, uzvarot gan sieviešu vienspēlēs, gan arī jauktajās dubultspēlēs kopā ar Vladislavu Kuņinu.

Divas trofejas Liepājā izcīnīja arī Ukrainas juniors Ivans Caregorodcevs, kas uzvarēja gan vīriešu vienspēlēs, gan arī vīriešu dubultspēlēs pārī ar Serhiju Marušaku.

Latvijas spēlētāji šajā turnīra individuālus panākumus neizcīnīja, diemžēl uz pjedestāla nekāpa neviens Latvijas spēlētājs. Latvijas turnīrā medaļas izcīnīja tikai spēlētāji no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Tikmēr Latvijas jaunieši var lepoties ar savām sudraba medaļām komandu turnīrā, kāds šī turnīra vēsturē notika pirmo reizi.

Badmintona 100 stafetes formātā Latvijas jaunieši uzvarēja gan Lietuvas komandu, gan arī 3. vietā palikušo Eiropas apvienoto komandu, taču nespēja uzvarēt spēcīgo Polijas komandu.

Vienlaicīgi ar ar Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru, notika arī starptautisks turnīrs U13, U15, un U21 jauniešu turnīrs, kurā piedalījās 77 dalībnieki. Tādējādi kopējais dalībnieku skaits, kas piedalījās Liepājās turnīrā, bija vairāk nekā 150.

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika jau piekto gadu pēc kārtas, tai skaitā arī Covid-19 ierobežojumu laikā 2020. un 2021. gadā, kad daudzviet pasaulē badmintona sacensības nenotika.

Sākotnēji, kopš 2019. gada, Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs notika Siguldā, bet kopš 2022. gada Siguldā notika Pasaules reitinga junioru turnīrs, savukārt U17 turnīra rīkošanas tiesības pārņēma Liepāja.

Līdz 2022. gadam turnīrs sponsorēja badmintona inventāra ražotājs ”Yonex”, bet kopš 2023. gada Latvijas badmintona federācijai ir jauns sponsors – ”Victor”, tāpēc arī turnīra nosaukums šogad bija ”Victor Latvia U17”.