Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Mūspuses vieglatlēti izcīna desmit godalgas Latvijas čempionātā

Divas dienas Jelgavā, Jāņa Lūša stadionā, norisinājās 2023. gada Latvijas vieglatlētikas čempionāts U14 un U16 vecuma grupu jauniešiem. Liepājas vieglatlēti sacensībās izcīnīja deviņas godalgas, no kurām divas bija augstākā kaluma, bet Dienvidkurzemes sportisti tika pie viena titula.

02.07.2023 10:39

U16 grupas zēni un meitenes sacentās 38, bet U14 vecuma grupā – 26 disciplīnās.

Vecākajā grupā uzvarētāji 21 disciplīnā sasniedza šosezon labākos rezultātus Latvijā, bet ventspilniece Brenda Džiliana Apsīte uzstādīja jaunu Latvijas U16 rekordu trīssoļlēkšanā – 13,15 metri.

No Liepājas vieglatlētiem par Latvijas čempioniem kļuva Keita Saučuka un U16 zviedru stafetes komanda. Keita 100 metru barjerskrējienā uzrādīja sezonas labāko rezultātu Latvijā un ar laiku 14,83 sekundes izcīnīja 1. vietu.

Savukārt zviedru stafetē Saučuka, startējot kopā ar Danielu Kristu Jureviču, Annu Vecbaštiku un Leonoru Kāpostu, sasniedza laiku 2:24,71 un palika konkurentēm neaizsniedzama.

Vecākajā grupā Anna Vecbaštika izcīnīja 2. vietu 200 metru skrējienā (25,87) un viena apļa distancē (1,00,09), bet jaunākajā grupā trīs medaļas nopelnīja Ance Miltiņa – lodes grūšanā (2. vieta, 11,72 m), tāllēkšanā (2. vieta, 5,13 m), 80 metru barjerskrējienā (3. vieta, 12,25).

U16 vērtējumā Amanda Zvagule, pārvarot latiņu 2,55 metru augstumā, ieguva 2. vietu kārtslēkšanā, bet Leonora Kāposta ieņēma 3. vietu 800 metru skrējienā (2:25,43).

Liepājas medaļniekus sacensībām sagatavoja treneri Daiga Stumbre un Martiņš Rūgums.

Dienvidkurzemes Sporta skolas šķēpa metējs Jaroslavs Mickevičs palika nepārspēts ar rezultātu 44,07 metri. Sportistu uzvarai sagatavoja treneris Ģirts Ločmelis.