Liepājas vieglatlēti iekaro jauno Rīgas manēžu

Februāra sākumā Latvijas vieglatlētiem bija svētku diena. Svinīgi atklāja sengaidīto jauno Rīgas sporta celtni – “Daugavas” vieglatlētikas manēžu. Uzreiz sportisti jauno būvi testēja kaujas apstākļos un tajā notika pirmās – “Sportland kausa” otrā posma – sacensības.

07.02.2024 07:00

Jaunā manēža tika “iesvētīta” ar daudziem teicamiem rezultātiem un sasniegumiem.

Sacensību laikā tika laboti trīs “Sportland kausu” rekordi, septiņās disciplīnās Latvijas vieglatlēti sasniedza sezonas labākos rezultātus.

Junioriem (U20) tika sasniegti astoņi, bet jauniešiem (U18) desmit sezonas labākie pašmāju rezultāti.

Desmit rezultātu vērtējums pēc WA punktu tabulām bija vairāk nekā 1000 punkti, savukārt visaugstvērtīgāko sasniedza olimpiete Gunta Vaičule (300 m – 37,83 sekundes).

Divus sezonas labākos rezultātus U20 vecuma grupā sasniedza arī Liepājas vieglatlēti.

300 metru skrējienā 3. vietu ar rezultātu 35,01 sekunde ieguva Aleksandrs Tiščenko, bet 60 metru barjerotajā distancē otrā ar laiku 8,64 sekundes palika Laura Osipenko.

Uzreiz aiz Lauras finišēja Krista Sprūde (6,68), ieņemot 3. vietu. Krista uz goda pjedestāla kāpa arī augstlēkšanā, kur ar rezultātu 1,61 metrs ieguva 2. pozīciju.

Pieaugušo vērtējumā vēl vienu godalgu izcīnīja Tiščenko, finišējot trešais 200 metru skrējienā (22,28).

Divi pjedestāli mūsējiem arī U18 konkurencē. Skārlete Terēzija Viģele ar laiku 1 minūte 00,30 sekundes izcīnīja 2. vietu 400 metru skrējienā, bet Anete Retere 2. pozīciju ieguva tāllēkšanā (5,68).

Liepājas godalgotos vieglatlētus sacensībām sagatavoja treneri Vjačeslavs Goļinskis, Diāna Lāce, Daiga Stumbre un Krista Sprūde.

9. un 10. februārī Valmierā norisināsies Latvijas U18 un U20 čempionāts telpās.