Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Vingrošanas eksāmens Turcijā

Mersinas pilsētā Turcijā aizvadīts Eiropas sporta vingrošanas čempionāts, kurā piedalījās arī trīs Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēknes Anna Ločmele, Zane Petrova un Marija Protasenko.

28.12.2020 06:00

Sākotnēji Eiropas čempionātam bija jānotiek pavasarī Parīzē, tomēr pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz gada nogali un norisinājās Turcijā. Kontinenta meistarsacīkstēs sacentās 15 valstu 90 sportistes, no kurām 46 bija seniores, bet 44 spēkojās junioru ieskaitē.

Pieaugušo vērtējumā Latvijas izlasi pārstāvēja Elīna Vihrova, Arina Oļenova un Liepājas treneres Irinas Daņilovas audzēknes Anna Ločmele un Zane Petrova. Savukārt junioru grupā sacentās Anastasija Anaņjeva un liepājniece Marija Protasenko. Komandu vērtējumā Latvija ar 135,862 punktiem ierindojās 8. vietā un finālsacensībās, kurām kvalificējās sešas labākās komandas, nepiedalījās. Par titula ieguvējām kļuva Ukrainas vingrotājas, kuras aiz sevis atstāja Rumānijas un Ungārijas sportistes. Junioru sacensībās komandu sacensībās triumfēja Rumānija.

Senioru sacensībās vingrojumā uz baļķa Anna Ločmele ar rezultātu 11,233 punkti ierindojās 24. vietā, bet Zane Petrova ieguva 36. pozīciju. Līdztekās Petrova ar 9,266 punktiem ieņēma 32. vietu, bet Ločmele ar 8,400 punktiem ieguva 34. vietu. Savukārt brīvajās kustībās Petrova sacensības beidza ar 27. rezultātu (11,366), bet Ločmele finišēja 36. vietā (10,033). Atbalsta lēcienā Ločmele ieguva 33. vietu (12,300), bet Petrova ar 11,966 punktiem ieņēma 37. pozīciju.

Sekmīgu Eiropas čempionātu aizvadīja Olimpiskā čempiona Igora Vihrova meita Elīna, kura iekļuva trijos no četriem fināliem, visaugstāko rezultātu, 5. vietu sasniedzot vingrojumā uz baļķa.

Junioru vērtējumā Marija Protasenko četru vingrojumu summā sasniedza 37,932 punktus, ieņemot 29. vietu. Augstāko vietu Marija sasniedza vingrojumā uz baļķa, kur ar 9,933 punktiem bija 29..

Nāciju vērtējumā senioru kategorijā pa divām zelta godalgām nopelnīja Rumānija un Ungārija, bet viena uzvara tika Ukrainas vingrotājām. Junioru sacensībās absolūts triumfs bija Rumānijas izlasei, kas savāca visu zelta godalgu ražu, turklāt par seškārtēju čempioni kļuva Ana Barbosu.