Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Zaļā istaba

Zaļā istaba
Foto: TV Kurzeme
01.05.2013 19:15

TV Kurzeme

Atslēgvārdi

Astotais raidījums “Zaļā istaba”. Tēma – pasīvo māju
būvniecība un priekšrocības.
Visefektīvākais veids, kā ietaupīt
energoresursus, ir tos neizmantot. Tāds ir pamata postulāts, uz ko
balstoties, pasaulē radīta pasīvās mājas koncepcija. Par to, kas ir šīs
mājas un kāda to nākotnes perspektīva, veidosim raidījumu. 

SIA ”TV Kurzeme” ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu no 2012.gada 1.septembra līdz 2013.gada 30.aprīlim īsteno projektu ”Vides raidījumu cikls “Zaļā istaba”” (identifikācijas Nr. KPFI-8.2/7). Projekta kopējās apstiprinātas izmaksas sasniedz 6387,26 Ls, no tām par attiecināmām uzskatāmas izmaksas 5891,48 Ls. 84,99 % no tām 5007,75 Ls apjomā līdzfinansē KPFI, bet atlikušās izmaksas no saviem līdzekļiem sedz uzņēmums.

Klimata pārmaiņu dēļ pasaulē zuduši vairāki kalnu ledāji, bet nākotnē aizvien biežāk redzēsim intensīvus plūdus, lietusgāzes, vētras, orkānus. Citviet gaidāms liels sausums – 2050.gadā ūdens trūks diviem miljardiem pasaules iedzīvotāju. Kādreiz lietus meži bija 14% no sauszemes teritorija, taču nu – vien puse no tā. Lai nākotnē šīs problēmas mazinātu un Latvijas CO2 izmeši uz vienu iedzīvotāju samazinātos līdz maksimāli pieļaujamajām 3,8 tonnām gadā, uzskatām, ka liela nozīme ir katra individuālajai izpratnei par šo jautājumu nozīmīgumu.

Viena no Latvijas reģionālajām televīzijām ”TV Kurzeme” uzskata, ka ir jāvērš uzmanība uz daudzveidīgām iespējām pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņu procesu, tāpēc ir svarīgi informēt  mājokļu īpašniekus par dažādām tēmām, kas saistītas ar siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu.

Ar projekta aktivitātēm – ikmēneša TV raidījumu “Zaļā istaba” mājokļu īpašnieki Liepājas pilsētā un tuvākajos astoņos novados kļūs zinošāki par klimata pārmaiņu problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, pakāpeniski aizvien reālāk apzinoties katra iedzīvotāja kā indivīda  un sabiedrības kopumā lēmuma pieņemšanas nozīmību vides saglabāšanas jomā.

Projekta ietvaros tiks sagatavoti un demonstrēti astoņi 15 minūšu gari televīzijas raidījumi ciklā ”Zaļā istaba”. Tie uzrunās dažādas mērķagrupas no kopējās mājokļu īpašnieku mērķauditorijas, t.i. tiks piesaistīti eksperti, namu apsaimniekotāji, valsts un pašvaldības mēroga speciālisti, zinātnieki, kā arī apzināta ārvalstu pieredze.

Ceram, ka pēc projekta beigām tomēr varēsim teikt, ka Liepājas reģiona sabiedrība ir gatava pieņemt pieredzē un jaunās zināšanās balstītus lēmumus, atbildīgi izturoties pret vides saglabāšanu savā apkārtnē un pastarpināti arī pasaulē kopumā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli