Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājas skolās apgūst matemātiku ar digitālajām tehnoloģijām

Liepājas skolās apgūst matemātiku ar digitālajām tehnoloģijām
Foto: Liepājas pašvaldība
24.10.2019 07:06

TV Kurzeme/ liepajniekiem.lv

Četras Liepājas skolu 5. klases pilotprojekta ietvaros uzsākušas matemātikas apguvi, mācību procesā izmantojot digitālās tehnoloģijas.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde skaidro, ka tādējādi paredzēts veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, kā arī uzlabot skolēnu zināšanas, prasmes un individuālos sasniegumus matemātikā.

Pilotprojekta ”Matemātika 200” ietvaros četras skolas – Liepājas Centra sākumskola, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola un Liepājas Liedaga vidusskola – aprīkotas ar 128 planšetēm, četriem uzlādes skapjiem un trīs interaktīvajiem ekrāniem, ieguldot pašvaldības finansējumu 85 000 eiro apmērā.

Savukārt tehnoloģiju un digitālā mācību satura apgūšanā matemātikas skolotājus apmācījuši izglītības uzņēmuma ”Lielvārds” speciālisti.

Ieguvumi digitālo tehnoloģiju izmantošanā, uz ko norāda pedagogi pēc diviem aizvadītiem mācību mēnešiem, ir vairāki: mācību procesu iespējams īstenot individuālāk un diferencētāk, veicinot skolēna pašvadītu mācīšanos – iespēju mācību vielu apgūt savā tempā un izpildīt uzdevumu skaitu, kas ir atbilstošs skolēna spējām.

Vienlaikus skolotājs var sekot līdzi skolēna darbam un analizēt datus, izvērtēt sakarības, novērtēt, kam jāpievērš papildu uzmanība.

Pilotprojekts paredz, ka 5. klašu skolēni arī nākamajā gadā turpinās matemātikas apguvi, izmantojot viedierīces, turklāt tehnoloģijas iespējams izmantot arī citu mācību priekšmetu apguvē, un to atzinīgi novērtējuši gan skolēni, gan pedagogi.

Pilotprojekta ”Matemātika 200” ietvaros matemātikas stundās ar atbilstošu tehnoloģisko nodrošinājumu tiek apgūts digitālais mācību saturs, panākot maksimālu ikviena skolēna iesaisti savu individuālo matemātikas zināšanu un prasmju pilnveidē.

Foto galerija


Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli