Emociju spēlē sagrauta bebru armija

20.03.2008 00:33

0

Šodien “Liepājas metalurgs” ar pārliecinošu uzvaru savā laukumā pret komandu “ASK/Ogre” sāka šās sezonas Latvijas atklātā hokeja čempionāta finālu. Sērijā līdz četrām uzvarām liepājnieki ir izvirzījušies vadībā ar 1:0. Fināla pirmajā spēlē savainojuma dēļ ārpus pieteikuma palika uzbrucējs Pavlo Borisenko, kura vietā ceturtajā maiņā iekļāvās jaunais Sergejs Daņilovs, nelielas izmaiņas skāra arī aizsardzības līniju, jo pēc diskvalifikācijas laukumā atgriezās Sergejs Gubins

Liepājnieki fināla pirmajā spēlē modās ilgi, un cīņas ievadā vairākkārt ļāva apšaudīt Žabotinska vārtus. Dima ar saviem pienākumiem tika galā labi, un pamazām laukuma saimnieki pārtvēra iniciatīvu, ko saglabāja mača lielāko daļu. Tiesa, daudz patiesi bīstamu vārtu gūšanas iespēju metalurgi ilgāku laiku nespēja radīt, līdz pie darba nopietni ķērās pirmā maiņa – Fiļimonovs, apslidojot vārtus, ar precīzu metienu tuvajā augšējā stūrī guva finālsērijas pirmos vārtus. Pēc dažām minūtēm, tikko izturējuši mazākumu, metalurgi ar trīs aizsargiem uz ledus ļāva eksliepājniekam Ņikitinam izmantot laukuma saimnieku kļūdu un izlīdzināt rezultātu. Viesu prieki bija ļoti īsi, jo pēc 20 sekundēm Grāvītis atguva laukuma saimniekiem vadību, kas atlikušās spēles laikā netika atdota un pat nopietni apdraudēta.

Pirmais periods apstiprināja prognozes par piesardzīga hokeja dominēšanu finālsērijas laikā, tiesa, bija redzams, ka metalurgi neizmanto visu savu uzbrukuma arsenālu. Savukārt viesu uzbrukuma līderi Pečura, Kerčs, Razgals, Ignatovičs un Brahmanis tika veiksmīgi neitralizēti.

Otrajā trešdaļā liepājnieku spēle manāmi pajuka un galvenais vaininieks bija Darjus Lelens, kas centās mača galveno tiesnesi, ukraini Maksimu Urdu pārliecināt, ka mirkli iepriekš pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Par izrunāšanos Darjus tika noraidīts uz desmit minūtēm, tādējādi izjaucot labi saspēlētos laukuma saimnieku piecniekus. Ja pirmajā trešdaļā metalurgi nospēlēja ļoti disciplinēti, tad nākošo 20 minūšu laikā sapelnīja 20 (visā spēlē 46) soda minūtes. Grēkoja arī viesi, bet viņu rupjības bieži vien palika nepamanītas – sitieni ar nūju, roku vai elkoni, tiesnesim neredzot, dažiem ogrēniešiem ir ļoti iecienīti. Neskatoties uz vairākkārtēju spēlēšanu vairākumā, armijnieki no tā neprata gūt sev labumu. Tieši pretēji – metalurgi mazākumā pārtvēra ripu un, trijatā aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā, panāca 3:1 (Lelens), bet trešdaļas priekšpēdējā minūtē, pēc Mihailova raidījuma (4:1), mača iznākums faktiski jau bija zināms.

Ne viss bija gludi arī mūsējo spēlē, jo vairākas reizes tikai viesu neprecizitāte no vārtu priekšas liedza viņiem vēlreiz pārspēt Žabotinski. Par savu uzbrucēju sausumu, lai lauza galvu komandas “ASK/Ogre” galvenais treneris Zdeneks Vojta. Un viņam būs ko padomāt arī par aizsardzību, jo pēdējā trešdaļā ar diviem metieniem no vārtu priekšas (Smirnovs, Ozols) metalurgi panāca cīņas beigu rezultātu – 6:1

Pans Vojta ļoti asi reaģē uz viņa komandas saukšanu par “bad boys” (sliktajiem puišiem), kas neprot zaudēt, bet, vērojot bebru netīro spēli, grūti izvairīties no salīdzinājuma ar pagājušā gada “Samsung” premjerlīgas fināla pēdējo maču. Šķiet, ka čehu speciālistam ir grūti ieviest kārtību arī uz savas komandas soliņa, un vairāki spēlētāji iesaistījās asā vārdu apmaiņā ar Liepājas līdzjutējiem, bet aizsargs Toms Bluks ar nūju pat mēģināja iesist vairākiem skatītājiem. Tādas emocijas laikam ir raksturīgas tikai spēlēm par augstākā kaluma godalgām, bet tomēr ir sodāmas.
Asumi pirmā mača izskaņā ļauj prognozēt, ka sērijas turpinājums nevienam no sāncenšiem nebūs viegla pastaiga. To gan ar žestiem, gan vārdiem viens otram apliecināja arī abu komandu spēlētāji.

Jau pēc spēles beigām liepājnieki tradicionāli nostājās, lai sarokotos ar pretiniekiem, bet ogrēnieši izrādās likuma kalpi – noteikumos neesot rakstīts, ka jāatsveicinās pēc katra finālmača, bet tikai pēc sērijas izšķirošās spēles. Tas, ka bebriem džentlmeniskums ir sveša lieta, gan nav pārsteigums.

Nākošā spēle piektdien, 21.martā, pulksten 19.30 norisināsies Ogrē.

“Liepājas metalurgs” – “ASK/Ogre” 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Vārtu guvēji: 11:08 Fiļimonovs (Ozols, Mamonovs) – 1:0, 15:52 – 1:2, 16:12 Grāvītis (Kuļibaba, R.Borisenko) – 2:1; 36:08 Lelens (Kniksts, Pliskausks) – 3:1 (mazākumā), 38:30 Mihailovs (Mamonovs, Jass) – 4:1 (vairākumā); 52:16 Smirnovs (Kniksts, Pliskausks) 5:1, 59:58 Ozols (Feldmanis, Fiļimonovs) – 6:1 (vairākumā).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Konstantīns Mihailovs, Genādijs Ļepihovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Valērijs Kuļibaba, Sergejs Daņilovs.

Komentāri:
Komandas “ASK/Ogre” galvenais treneris Zdeneks Vojta:
– Spēlējām tā, kā mums ļāva spēki. Mača gaitā radījām daudzas vārtu gūšanas epizodes, bet nespējām tās izmantot. Toties daudz kļūdījāmies, un pretinieki savas iespējas izmantoja. “Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Principā piekrītu Zdenekam. Mēs labi izmantojām savas iespējas, bet, ja to darītu, jau sākot ar pirmo trešdaļu, varbūt būtu cita spēle. Protams, mums palīdzēja arī pretuzbrukumos gūtie vārti. Runājot par asumiem – šīs ir izslēgšanas spēles: daudz cīņas, emocijas un bez noraidījumiem neiztikt.