Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pārliecinoši un bez spriedzes

15.10.2008 21:58

Trešdien SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas spēlē BK “Liepājas lauvas” ar 86:59 (26:10, 31:12, 17:17, 12:20) bez īpašām grūtībām apspēlēja Marijampoles “Arvi/Suduva” basketbolistus. Mačā ar Marijampoles basketbolistiem, kas pēc samērā tālā ceļa tikai spēles dienā ieradās Liepājā, lauvas iesāka ar tieši tādu pašu starta piecnieku kā iepriekš pret komandu “Barons/LMT”, un arī šoreiz šis kvintets sevi attaisnoja.

Ja vēl pirmajās minūtēs viesi spēja turēties mūsējiem pretī, tad turpinājumā pilnībā laukumā dominēja liepājnieki, kas iegūto pārsvaru arvien straujiem soļiem palielināja – pirmā puslaika beigās tas jau bija stipri graujošs – 57:22.

Protams, ka pēc pārtraukuma, dodoties laukumā, cīņas gaita izmainījās, un likumsakarīgi – mūsējie samazināja spēles apgriezienus un mājinieku handikaps, kas tā jau bija iespaidīgs vairs nepieauga, tomēr arī nesamazinājās. Beidzot iespēju apliecināties oficiālos mačos bija sagaidījuši arī mūsu jaunieši – Kristaps Frīdenbergs un Artis Ate, arī Salvis Mētra, kurš sezonas pirmajās cīņās īsti nevarēja sajust spēles garšu. Kaut arī vienubrīd šķita, ka līdzjutēji pirmo reizi šajā sezonā varētu sagaidīt savas komandas snieguma atainojumā trīsciparu skaitli, galotnē tomēr mūsējo metienu precizitāte vairs nebija tika augsta kā sākumā, taču šajā gadījumā tas pat nav svarīgi, jo pirmā uzvara trijās aizvadītajās BBL spēlēs ir izcīnīta. Rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem “Liepājas lauvu” rindās bija Aleksejs Zorins, bet gaviļnieks Artūrs Štālbergs izcēlās ar 13 punktiem. Jāteic, ka šodienas mačā nepiedalījās Aleksandrs Pavlovs, kurš Rīgā guvis vieglu smadzeņu satricinājumu un pagaidām vēl nav īstas skaidrības, kad viņš varēs atgriezties laukumā (iespējams, pēc nedēļas, divām). Savukārt Uģis Viļums spēlēja ar lauztu degunu.

Sestdien BBL ietvaros BK “Liepājas lauvas” izbraukumā spēkosies ar “Ķeizarmeža” basketbolistiem.

BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Klāvs Ansons, Artūrs Štālbergs, Aleksejs Zorins, Vairis Pusaudzis un Uģis Viļums.

Komentārs

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Jau no paša sākuma izdevās iegūt nopietnu pārsvaru, bijām labi gatavojušies šai spēlei. Ātrāk abus jauniešus cīņā neiesaistīju, jo vispirms vajadzēja pilnībā salauzt pretinieku – lietuvieši ir lietuvieši, viss var notikt arī pie tāda rezultāta. Turklāt dienu iepriekš gan Frīdenbergs, gan Ate aizvadīja spēli “Liepājas papīra” sastāvā.