Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Birža pievieno papildus nosacījumu “Liepājas metalurga” uzraudzības statusam

Birža pievieno papildus nosacījumu “Liepājas metalurga” uzraudzības statusam
Foto: Egons Zīverts
05.11.2013 09:40

BNS

Biržas “NASDAQ OMX Riga” valde otrdien pievienojusi papildus nosacījumu Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” uzraudzības statusam, informēja biržā.

Biržā skaidroja, ka uzraudzības statuss, kas “Liepājas metalurgam” tika piemērots šogad 11.aprīlī, no otrdienas tiek piemērots arī pamatojoties uz biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, jo tiesā iesniegta prasība pārtraukt uzņēmumam tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākt maksātnespējas procesu.

“Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību,” skaidroja biržā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Liepājas metalurga” TAP administrators Haralds Velmers pirmdien, 4.novembrī, vērsās Liepājas tiesā ar prasību pārtraukt uzņēmuma TAP un sākt maksātnespējas procesu. Lēmums par TAP pārtraukšanu un maksātnespējas procesa sākšanu tiesai būs jāpieņem 14 dienu laikā.

“Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās un kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Liepājas tiesa ir apstiprinājusi uzņēmuma glābšanas plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas joprojām nav noticis.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli