Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem samazinās, summas aug

Darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem samazinās, summas aug
Foto: Egons Zīverts
18.01.2019 07:12

liepajniekiem.lv

17.janvārī notikušajās Liepājas pilsētas domes komitejās deputāti iepazinās ar ziņojumu par pašvaldības atteikumiem izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamajiem īpašumiem.

Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens skaidro, ka saskaņā ar likumu ”Par pašvaldībām” Liepājas pilsētas pašvaldībai ir pirmpirkuma tiesības, ja pašvaldības administratīvajā teritorijā tiek atsavināts nekustamais īpašums un tas nepieciešams, lai pildītu likumā noteiktās pašvaldības funkcijas: ”Pirmpirkuma tiesības ir pašvaldībām ar likumu piešķirta priekšrocība nopirkt nekustamo īpašumu pašvaldības administratīvajā teritorijā, ja īpašnieks to ir nolēmis pārdot un nekustamais īpašums ir nepieciešams pašvaldības funkciju īstenošanai.”

Šā gada sākumā nekustamā īpašuma tirgus nav visai aktīvs. Pēc M.Tīdena teiktā kopš 2019.gada sākuma pašvaldība tikai pāris gadījumos atteikusies no pirmpirkuma tiesībām. Pārdotas divas dzīvojamās mājas 83 000 eiro vērtībā.

Savukārt, iepazīstoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Nekustamā īpašuma pārvalde” apkopotajiem datiem par 2018.gadā Pašvaldībā iesniegtajiem pirkuma – pārdevuma līgumiem, var secināt, ka pērn nekustamā īpašuma tirgus bijis pat ļoti aktīvs.

Tiesa, vērojams, ka darījumu skaits 2018.gadā, salīdzinājumā ar 2016.un 2017.gadu, samazinājies, bet darījumu summas stipri augušas.

Pēc M.Tīdena teiktā palielinājies darījumu skaits ar dzīvojamajām mājām un neapbūvētiem zemesgabaliem, tāpat palielinājusies darījumu summa. Vērtīgākais darījums pērn bijis zemesgabala pirkums, kur nākotnē iecerēts uzbūvēt veikalu ”Lidl”: ”Tas ir lielākais darījums pēdējo gadu laikā.”

Tāpat pērn pārdoti trīs vērienīgi komercobjekti – Lielā iela 13, tirdzniecības centrs ”Baata” Klaipēdas ielā un veikals ”K-rauta” Brīvības ielā. Pie vērtīgākajiem darījumiem pieskaitāms arī mājas Hikes ielā pirkšanas-pārdošanas fakts.

Tajā pašā laikā M.Tīdens rezumē: ”Tirgus dinamika vērtējama kā mēreni dinamiska, ne burbuļu pūšana.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli