Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dome atbalsta deviņas ieceres tūrisma un viesmīlības atdzīvināšanai

Dome atbalsta deviņas ieceres tūrisma un viesmīlības atdzīvināšanai
Atbalstītie projekti paredz jaunu tūrisma programmu un atpūtas piedāvājumu izveidi, to skaitā unikālu garšu performanci redānā. (Foto: Egons Zīverts)
19.06.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Liepājas dome mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā līdzfinansējumu piešķīrusi deviņām iecerēm ar mērķi veicināt tūrisma un viesmīlības jomas uzņēmumu attīstību. Par projektu līdzfinansējuma sadali deputāti vakar nobalsoja domes sēdē.

Visu naudu nesadalīja

Šogad konkursā kopumā iesniegti 20 projekti, taču tikai deviņi atbilda līdzfinansējuma konkursa prasībām un kritērijiem. Šoreiz viena no konkursa prasībām bija, lai projekti piemēroti īstenošanai, ievērojot visus saistībā ar Covid-19 valstī noteiktos veselības drošības noteikumus.

Deviņu projektu īstenošanai kopumā atvēlēti 80 714 eiro, taču konkursam šogad bija paredzēti 100 tūkstoši eiro.

“Šis ir jau 14. gads, kad no pašvaldības budžeta tiek rasts līdzfinansējums dažādiem uzņēmēju ieceru projektiem, un šogad tieši tūrisma nozare bija izvirzīta kā prioritārais virziens atbalsta sniegšanai. Nozare Covid-19 saslimšanas dēļ ir saskārusies ar smagu izaicinājumu, vasaras mūzikas festivāli nenotiks, lielie sporta pasākumi ir atcelti un ierobežojumi starptautiskai ceļošanai nešaubīgi ietekmēs noslogojumu gan viesnīcās, gan kafejnīcās, restorānos un atpūtas vietās vai kultūras patēriņu. Šis projektu konkurss parādīja, ka tūrisma nozares uzņēmēji nav nolaiduši rokas bezcerībā, bet gatavi piedāvāt jaunus pakalpojumus un jaunas idejas, meklēt jaunus veidus, kā padarīt Liepāju pievilcīgāku un interesantāku tūristiem,” norāda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks.

Domes sēdē viņš pauda, ka pašvaldība vairāk gan bija cerējusi uz jaunām iecerēm, kas īstenojamas ne tikai vasarā, bet arī rudenī. Viņš pieļāva, ka, iespējams, uzņēmējiem bija pārāk maz laika sagatavoties konkursam. Projektus līdzfinansējuma saņemšanai varēja iesniegt elektroniski no 25. maija līdz 8. jūnijam.

Vakariņas apakšzemes tuneļos

Viens no pašvaldības atbalsta saņēmējiem ir SIA “Šarmants”, kurš izstrādājis projektu “Sajūti Liepājas garšu”. Tas paredz sadarbībā ar vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem organizēt īpašas vakariņas ar piedzīvojumiem kādā no Karostas cietokšņiem. “Runa ir par jaunu pakalpojumu, proti, pop-up restorānu redāna apakšzemes tuneļos. Iecerēti vairāki vakariņu seansi, kuros apmeklētājiem būtu iespēja atnākt un ne tikai garšīgi paēst, bet arī sajust, sagaršot, sasmaržot, sataustīt un saredzēt Liepāju. Tā būtu bauda visām piecām cilvēka maņām,” pastāsta “Šarmanta” vadītājs Ritvars Embrekts.

Viņš skaidro, ka pasākums iecerēts ar režiju, scenāriju, audioierakstiem un vizualizācijām jeb īpašu noskaņu, dāvājot cilvēkiem iespēju, pie vakariņu galda baudot neikdienišķus ēdienus, sajust Liepājas gan vēsturiskās, gan mūsdienu vērtības.

Iecere tapusi sadarbībā ar restorānu “Roma”, kuras pavāri gatavi izstrādāt attiecīgu ēdienkarti, proti, konkrētu ēdienu konkrētam stāstam.

Projekta realizāciju plānots sākt jūlijā un noslēgt septembrī.

Piedzīvojums noliktavā

Tikmēr SIA “Rozīņu rezidence” ar pašvaldības līdzfinansējumu gatavojas īstenot projektu “Siļķu brāķa noslēpums”. Uzņēmuma īpašniece Ieva Lāce pastāsta, ka šai iecerei iedvesmojusies no sava tēva – pilsētas tūrisma gida Anša Lāča – stāstiem par Liepājas senajiem notikumiem. “Viņš arī stāstīja, ka Liepājā savulaik bijusi tāda vēsturiska vieta kā siļķu brāķis, uz kurieni no visas Eiropas vestas zivis un šķirotas. Tolaik Liepājā darbojies arī cirkus, no ziloņādām taisītas kurpes. To visu klausoties, domāju, ka viņš man stāsta jokus, taču, sākot meklēt informāciju, guvu apstiprinājumu, ka tā tiešām ir bijis. Pati esmu pasākumu producente, un radās doma uz šo Covid-19 laiku veidot interaktīvu vietu, kurā interesentiem ekskursijas jeb piedzīvojuma veidā izstāstīt par īstiem un neīstiem Liepājas notikumiem.”

Plānots, ka interaktīvais tūrisma objekts ar dekorācijām, scenogrāfiju, gaismu un skaņu taps bijušajā zivju noliktavā Vecajā ostmalā 56. Viens no “Rozīņu rezidences” sadarbības partneriem būs ēdināšanas uzņēmums SIA “Borrofish”, kas piedāvās uz oglēm ceptu, papīrā ietītu siļķi, atklāj Ieva, kura līdz šim darbojusies Talsu novada Sabilē, taču šogad atgriezusies Liepājā un strādā par koncertu un pasākumu producenti koncertzālē “Lielais dzintars”.

Atbalstītie projekti

 • SIA “Karostas cietums” projektam “Karostas vasara” piešķirti 8530 eiro. Paredzēts izveidot īpašu tūrisma programmu trīs nedēļas nogalēm ar izglītojošiem un izklaidējošiem elementiem.
 • SIA “Liepaja Music” projektam “Sajūtu viļņi Liepājā” piešķirti 14 985 eiro. Sadarbībā ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem tiks veidots īpašs atpūtas piedāvājums ar aktivitātēm Liepājas ezerā – ēdināšanas pakalpojumi, izzinošas nodarbības un koncertu piedāvājums uz ūdens.
 • SIA “Rietumkrasts” projektam “Karostas jūra” piešķirti 5000 eiro. Paredzēts organizēt dažādu ūdenssporta veidu sacensības.
 • SIA “Šarmants” projektam “Sajūti Liepājas garšu (vakariņas 2 metri zem zemes)” piešķirti 10 000 eiro. Sadarbībā ar vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem paredzēts organizēt īpašas vakariņas ar piedzīvojumiem kādā no Karostas cietokšņiem.
 • SIA “BB WakePark” projektam “BB Summer Bootcamps” piešķirti 10 000 eiro. Paredzēts organizēt dažādu veidu ūdenssporta treniņu apmācību kursus.
 • SIA “Rozīņu rezidence” projektam “Siļķu brāķa noslēpums” piešķirti 13 684 eiro. Plānots izveidot īpašu interaktīvu tūrisma objektu Liepājā, vecā spīķeru noliktavā.
 • SIA “JA Travel” projekts “Liepājas DMC (Destination Management Company) izveide un attīstība” piešķirti 5000 eiro. Plānots izveidot jaunu aģentūru Liepājā, kas nodarbojas ar ienākošā tūrisma piesaisti.
 • SIA “JA Travel” projektam “Noķer Liepājas vēju” piešķirti 6515 eiro. Paredzēts organizēt izbraucienus ar jahtu un zivju makšķerēšanu ar zvejas kuģi.
 • SIA “You are events Liepāja” projekts “Autofest Liepāja 2020” piešķirti 7000 eiro. Paredzēts organizēt autoorientēšanos pilsētā.

Avots: Liepājas dome

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz