Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņas ūdeles kā radītas ķīniešiem

Grobiņas ūdeles kā radītas ķīniešiem
03.06.2012 07:00

Atslēgvārdi

Ja AS “Grobiņa” valdes priekšsēdētājam Gundaram Jaunsleinim prasītu, ar ko lai Latvijā nodarbojas, viņš noteikti atbildētu: “Visiem ir jāaudzē ūdeles!” Pāris gadu laikā izdevies uzņēmumā apturēt zaudējumus, mainīt ražošanas procesu, attīstīt un modernizēt ūdeļu audzētavu, panākot, ka Grobiņas pagasta fermās audzēto ūdeļu ādas ir vienas no pieprasītākajām pasaulē. Taču pie sasniegtā uzņēmuma vadītājs nedomā apstāties.

“Labi iet. Nozare piedzīvoja ļoti strauju augšupeju, tā kā mēs nevaram sūdzēties,” apsēdies savā kabinetā pie galda, smaidot saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. 2009. gadā “Grobiņai” bijuši milzīgi zaudējumi, un tieši šajā laikā G. Jaunsleinis, kurš iepriekš darbojies transporta nozarē, uzaicināts strādāt par audzētavas izpilddirektoru. Iepriekš par ūdeļu biznesu viņš neko daudz neesot zinājis. Taču pieticis ar gadu, lai saprastu, cik nozare ir ienesīga. “Izdevās zaudējumus apturēt, nomainīt ražošanas procesu. Akcionāri noticēja man, un pēc gada biju valdes priekšsēdētājs,” par karjeras pakāpieniem stāsta G. Jaunsleinis.

Uzņēmumā pilnībā pārorientēta ražošana, ieviesta modernākā pirmapstrāde pasaulē un mūsdienīgākā ādas apstrādes tehnoloģija. Gadā vidēji uzņēmumā strādā aptuveni 80 cilvēku, lielākoties vietējie. Skaits mainoties atkarībā no sezonas.

“Tagad mēs spējam piegādāt tādu kvalitāti, kāda ir nepieciešama pasaules izsoļu namiem,” saka G. Jaunsleinis. Pavisam esot pieci izsoļu nami, kas saražotās kažokādas pārdod visā pasaulē. AS “Grobiņa” produkciju piegādā diviem lielākajiem no tiem. Uzņēmums šogad realizējis 76 tūkstošus ūdeļādu, bet nākamgad skaits varētu būt lielāks, lēš uzņēmuma vadītājs. Vietējā tirgū tiekot realizēti tikai divi līdz trīs procenti produkcijas. Šogad uzņēmums sasniedzis vidējo izsoles cenu, kas patlaban ir 40 eiro par ādu, taču tā turpina augt.

AS “Grobiņa” fermā audzē vairāk nekā 100 tūkstošus ūdeļu. Plānots šo skaitu dubultot, kā arī popularizēt nozari.

Gadā visā pasaulē tiekot saražots 55 līdz 60 miljoni ūdeļādu, un tas neesot daudz. Vienam lielāka izmēra kažokam nepieciešamas 50 līdz 60 ādas. “Miljons kažoku uz septiņiem miljardiem iedzīvotāju,” uz plašajām biznesa iespējām norāda uzņēmuma vadītājs. Lielākie pircēji ir Ķīnā, kas esot straujāk augošais tirgus pasaulē.

Egona Zīverta foto

“Līdz šim neesmu redzējis nevienu biznesu, kur investīcijas trīs gadu laikā atmaksājas,” apgalvo AS “Grobiņa” valdes priekšsēdētājs Gundars Jaunsleinis.

Plašāk lasiet laikrakstā “Kurzemes Vārds” 2. jūnijs numurā.

 #kvards-20120602-06#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz