Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

”Jensen Metal”, ieguldot gandrīz 10 miljonus eiro, atklāj melnā metāla izstrādājumu ražotni

”Jensen Metal”, ieguldot gandrīz 10 miljonus eiro, atklāj melnā metāla izstrādājumu ražotni
Foto: Edgars Pohevičs
07.07.2019 07:26

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Sestdien, 6.jūlijā, uzņēmums LSEZ ”Jensen Metal” SIA atklājis jaunu ražotni Liepājā, Karostas industriālā parka teritorijā, būvē investējot 7,3 miljonus eiro un 2,5 miljonus eiro iekārtās. Līdz ar jaunās ražotnes atvēršanu plānots kāpināt līdzšinējo ražošanas jaudu par 50%, kā arī turpināt paplašināšanos jau tuvākajā laikā, informē uzņēmuma pārstāve Amanda Anna Millere.

11 400 kvadrātmetru plašajā teritorijā uzņēmums ražos melnā metāla izstrādājumus. Jaunās telpas un iekārtas ļaus saražot līdz pat 130 000 profiliem nedēļā, būtiski kāpinot jaudu un efektivitāti. Šogad uzceltā ēka nodrošinās loģisku un efektīvu ražošanas plūsmu, kā arī papildu automatizācijas iespējas nākotnē.

”Būvēt jaunu ražotni uzņēmumu pamudināja viens no lielākajiem klientiem, kas pirms pāris gadiem iesniedza izaugsmes plānu ar pieaugumu 25% apmērā ik gadu nākamajiem pieciem gadiem. 2018. gada janvārī noslēgtais ilgtermiņa līgums ar klientu bija pamats būves uzsākšanai,” stāsta Ieva Līmeža, ”Jensen Metal” un ”JM Properties” prokūriste.

Savukārt atklāšanas pasākumā uzņēmumu valdes loceklis Lars-Bo Kristiansens (Lars-Bo Christensen) uzsvēra: ”Valdes sapulcē jau pieņemts lēmums – mūsu plāns ir īstenot paplašināšanās pirmo etapu, uzsākot projektēšanu jau tuvāko mēnešu laikā un pagarinot daļu no ražošanas ēkas par aptuveni 1.700 kvadrātmetriem.”

Turpmāk Karostas telpās darbosies melnā metāla izstrādājumu novirziens (metāla un furnitūras departamenti), savukārt nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošana joprojām notiks Liepājas Biznesa parkā, kur līdz šim bāzējusies visa uzņēmuma ražotne. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā metāla un furnitūras departamenta pārstrādātā melnā metāla daudzums dubultots līdz vairāk nekā 5700 tonnām gadā. ”Esmu pārliecināta, ka jaunā ražotne sekmēs vēl straujāku uzņēmuma izaugsmi,” saka I. Līmeža.

Ražotnes atklāšanā piedalījās kā Liepājas domes pārstāvji, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārstāvji, būvniecībā iesaistītās puses un sadarbības partneri, tā arī uzņēmuma darbinieki ar ģimenēm. Īpaši gaidīti bija bērni – par godu pasākumam atvērts atpūtas un spēļu laukums.

Jaunās telpas kopumā veidotas ērtākas un darbiniekiem vēl piemērotākas, nekā tas bija iespējams vecajā vidē. Tagad ražotne nodrošinās darbiniekus ar gaišām telpām un labu ventilācijas sistēmu, ergonomiskiem darba galdiem un īpaša dizaina ēdamzāli.

Lai arī uzņēmuma fokusā ir maksimāla darba efektivizēšana, automatizējot ražošanas procesus, ”Jensen Metal” turpina radīt jaunas darbavietas cilvēkiem ar atbilstošām zināšanām un prasmēm. Patlaban uzņēmumā strādā 320 darbinieku, no kuriem nedaudz vairāk nekā puse nodarbināti jaunajā Karostas ražotnē.

Uzņēmums eksportē 98% no apgrozījuma, aptverot tādus tirgus kā Dānija, Nīderlande un Vācija, kā arī pārējā Eiropa un nedaudz ASV.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli