Sestdiena, 29. februāris

Kempinga nav, līgums izbeigts

Kempinga nav, līgums izbeigts
Foto: Andris Gertsons
03.12.2019 07:16

"Kurzemes Vārds"

Pašvaldībai ar SIA “Kempings Liepāja” izbeidzies līgums, ar kuru uzņēmumam bija iznomāta zeme Klaipēdas ielā 138 kempinga uzbūvēšanai un apsaimniekošanai. Kempings vai kas cits – uzņēmējdarbība šajā vietā tiks veicināta, “Kurzemes Vārdam” saka Liepājas Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols.

Pēc vienošanās ar Liepājas pašvaldību firmai līdz 1. novembrim bija jāuzbūvē un jānodod ekspluatācijā kempings iznomātajā teritorijā. Līguma noteikumi paredzēja – ja tas netiek izdarīts, tad nomas līgums izbeidzas, skaidro Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

Uzņēmējdarbības attīstības labad pilsētas dome apņēmās izbūvēt Vētru ielu, kuras iepriekš nebija, – ielas vietu iezīmēja tikai veloceļš, kas no Jūrmalas parka izvijas uz Klaipēdas ielu, un zemes ceļš velotakai blakus. Vētru ielu uzbūvēja, kempingam nepieciešamās inženierkomunikācijas ierīkoja, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus. Šis ir projekts, kurā jāsasniedz noteikti rezultāti – attīstot uzņēmējdarbību, jāveido jaunas darbavietas. Vai pilsētai nebūs jāatdod iztērētā Eiropas nauda, ja jaunu darbavietu šeit nav, bet ir iela un komunikācijas, kuras pašlaik neviens neizmanto? M. Ābols apgalvo: “Bažām nav pamata, jo rezultatīvie rādītāji ir jāsasniedz ilgākā laika posmā – šobrīd vēl tam ir laiks trīs gadi. Pašvaldība meklēs šai teritorijai komersantu uzņēmējdarbībai, pagaidām nenosaucot konkrētu nozari.” Vai būs konkurss par vietas nomu vai apsaimniekošanu? To M. Ābols vēl pateikt nevarēja, taču teica: “Tas būs atklāts process.”

SIA “Kempings Liepāja” valdes loceklis Dairis Šternbergs vēl jūlija sākumā “Kurzemes Vārdam” klāstīja, ka projektu pārstrādā, bet tomēr šoruden vēl tūristu naktsmītņu pirmo kārtu paspēšot uzbūvēt. Tagad viņš saka: “Man atteicās investors – augustā galīgi pateica “nē”. Dzīvē ne vienmēr izdodas, kā gribēts.” Viņš teic, ka pašvaldība bijusi ļoti pretimnākoša, un novēl, lai kādam citam šajā vietā bizness izdotos. Pats kempinga ideju nav krūmos metis, plānojot pie tās atgriezties – bet nu jau uz savas zemes un ārpus pilsētas. “Sāksim jaunu dzīvi,” viņš saka.

Pašvaldības administrācijā diskutē, un droši vien diskusijas turpināsies vēl nākamgad: “vai turpināt kempinga stāstu, vai izvērst dzīvojamo apbūvi”, pastāsta izpilddirektors Ronalds Fricbergs, nenoliedzot, ka šo ideju var ierobežot dabas aizsardzības apsvērumi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds”  3. decembra numurā.

#kvards-20191202-07#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli