Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

”Lauma Fabrics” ražošanas modernizācijā investē 1,5 miljonus eiro

”Lauma Fabrics” ražošanas modernizācijā investē 1,5 miljonus eiro
Foto: Liepājas pašvaldība
03.07.2019 13:58

liepajniekiem.lv

LSEZ SIA ”Lauma Fabrics” investējusi 1,5 miljonus eiro jaunas audumu žāvēšanas līnijas iegādē, kas ļaus paaugstināt uzņēmuma ražošanas jaudu, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe

Šobrīd turpinās jaunās audumu žāvēšanas iekārtas montāžas darbi. Tā pēc uzņēmuma pasūtījuma projektēta un izgatavota Vācijā. Lai jauno iekārtu atvestu uz Liepāju tā iepakota gandrīz 30 kastēs un bija nepieciešamas vairākas kravas automašīnas, lai to nogādāja galamērķī. ”Lauma Fabrics” valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš iekārtas montāžas procesu salīdzina ar ”Lego”, jo 48 metrus garā audumu žāvēšanas iekārta pēc klāt pievienotām shēmām pakāpeniski samontēta. Šobrīd jau atlikuši vien pēdējie darbi.

E.Egliņš uzsver, ka jaunu iekārtu iegādē uzņēmums izmanto atbalstu, ko piedāvā Liepājas SEZ. Tas ļauj aptuveni trešo daļu no izmaksām saņemt atpakaļ turpmākajos gados kā nodokļu atvieglojumus.

Jaunā audumu žāvēšanas līnija nepieciešama, lai paaugstinātu uzņēmuma ražošanas jaudu, produkcijas kvalitāti un energoefektivitāti. Caur žāvēšanas iekārtu 110 – 200 grādu temperatūrā tiek izlaistas aptuveni divas trešdaļas uzņēmumā saražotās produkcijas – mežģīnes un trikotāžas adījumi, tos sagatavojot krāsošanas procesam.

”Jaunā audumu žāvēšanas iekārta ievērojami uzlabos mūsu tehnoloģisko procesu, palielinot produkcijas kvalitāti un ražošanas jaudas. Tas uzlabos uzņēmuma konkurētspēju ne tikai Krievijā, bet arī Eiropā. Konkurence ļoti liela, un ar savām vecajām iekārtām mēs nevaram to izdarīt,” stāsta uzņēmuma Apdares ceha ražošanas vadītāja Jeļena Gudricka.

Jauno iekārtu plānots pilnībā uzstādīt un noregulēt tuvāko mēnešu laikā, bet šī nav vienīgā iekārta, ko ”Lauma Fabrics” ir uzstādījusi pēdējo gadu laiku. Modernas tehnoloģijas ieviestas arī mežģīņu aušanas un audumu krāsošanas cehos, bet vēl līdz gada beigām plānots uzstādīt modernu audumu kvalitātes kontroles sistēmu par kopējo summu 67 000,00 eiro.

”Viss jaunais, ko pērkam, ir, lai audzētu ražošanas apjomu un eksportspēju, izmantojot Liepājas SEZ priekšrocības”, atzīst E. Egliņš.

Aptuveni 60% savas produkcijas ”Lauma Fabrics” eksportē uz bijušajām PSRS valstīm, 40% – uz ES valstīm. 2018. gadā uzņēmums strādāja ar aptuveni 33 miljonus eiro lielu apgrozījumu, un pirmajā pusgadā ir izdevies sasniegt plānoto apgrozījuma pieaugumu.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs runājot par otro pusgadu ir piesardzīgs: ”Grūti pateikt kāds tas būs, jo tirgū situācija ir diezgan saspringta. Redzam, ka Ķīnas un Amerikas domstarpības ietekmē arī globālo tekstila tirgu. Līdz šim bija labi, ceram, ka gada otrā puse arī būs laba.”

Šobrīd uzņēmumā strādā 470 darbinieki.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli