Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājā pieaugusi darba samaksa un strādājošo skaits

Liepājā pieaugusi darba samaksa un strādājošo skaits
Foto: Publicitātes
26.09.2018 11:53

liepajniekiem.lv

Šā gada pirmajā pusgadā Liepājā pieaugusi darba samaksa, kā arī palielinājies strādājošo liepājnieku skaits – liecina jaunākā apkopotā statistika.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijas 2018. gada jūnijā strādāja 29 706 liepājnieki. Salīdzinot ar 2017. gada beigām, strādājošo iedzīvotāju skaits palielinājies par 1057 personām. Vidējā darba samaksa Liepājā deklarētajiem iedzīvotājiem šā gada pirmajā pusgadā bija 751 eiro, kas ir par 32 eiro vairāk nekā pērn.

Apkopojot Centrālās statistikas pārvaldes datus par atalgojumu Liepājas uzņēmumos un iestādēs, redzams, ka šā gada 1. pusgadā sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējā darba samaksa bija 854 eiro, kas ir par 31 eiro vairāk nekā šādā pašā laika posmā 2017. gadā.

Lielāku darba algas pieaugumu saņēmuši privātajā sektorā strādājošie uzņēmumos ar nodarbināto skaitu, sākot no 50 cilvēkiem. Vidējā darba samaksa darbiniekiem bija 1027 eiro, kas ir par 50 eiro vairāk nekā pērn.

Statistikas dati liecina, ka privātajā sektorā starp republikas pilsētām visstraujāk vidējā bruto darba samaksa palielinājusies Jūrmalā (par 8,7%), Daugavpilī (par 6,8%) un Liepājā (par 5,1%).

Savukārt sabiedriskajā sektorā strādājošajiem starp republikas pilsētām Liepājā bijis mazākais darba samaksas pieaugums – par 3,7 %.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli