Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Papildināts – “Liepājas metalurgs” plāno palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu

Papildināts – “Liepājas metalurgs” plāno palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu
Foto: liepajniekiem.lv
16.10.2013 17:57

BNS/ Nozare.lv

Grūtības nonākušais Liepājas metālapstrādes uzņēmums “Liepājas metalurgs” plāno palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “NASDAQ OMX Riga” par akcionāru ārkārtas sapulces lēmumu projektiem.

Akcionāru sapulcē plānots veikt grozījumus “Liepājas metalurga” statūtos, nosakot, ka uzņēmuma pamatkapitāls ir 116 981 033 lati, kuru veido tāds pats skaits akciju viena lata nominālvērtībā. Šobrīd metalurga akciju kapitāls ir 16 981 033 lati.

Par izmaiņām statūtos, pamatkapitāla palielināšanu un jaunas padomes iecelšanu “Liepājas metalurga” akcionāri lems ārkārtas sapulcē 30.oktobrī.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja, ka paredzēts palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, veicot jaunu akciju emisiju.

“Paredzēts, ka uzņēmuma nenodrošinātie kreditori varēs pārvērst savus kredītus akcijās, tie būtu 27 miljoni latu. Tāpat paredzēts, ka saskaņā ar tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) 37 miljonus latu iegulda investors. Savukārt uz atlikušajiem 36 miljoniem latu varēs parakstīties esošie akcionāri,” skaidroja Vilnītis.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja esošie akcionāri neparakstīsies uz visām akcijām 36 miljonu latu vērtībā, tad nākamajā sapulcē tiks veikti grozījumi statūtos, nosakot mazāku pamatkapitālu.

Kompānijas valdes priekšsēdētāja vietniece Antra Čirkse aģentūrai BNS norādīja, ka šāda summa izvēlēta, lai būtu pietiekama rezerve, palielinot pamatkapitālu. “Protams, mēs apzināmies, ka šāda summa beigās netiks iemaksāta. Kopumā paredzēts ir investora ieguldījums, kā arī nenodrošināto kreditoru prasību kapitalizācija,” viņa teica.

Savukārt metalurga līdzīpašnieks Kirovs Lipmans aģentūrai BNS atzina, ka viņam nav ticības nepieciešamo līdzekļu ieplūšanai kompānijai. “Nu nebūs tur nekas – par to es tagad esmu pilnībā pārliecināts. Jau pusgadu viņi visi ņemās ar “Liepājas metalurgu”, bet nekas uz priekšu nav pavirzījies,” sacīja Lipmans, vienlaikus atkārtoti apliecinot gatavību iesaistīties kompānijas glābšanā, ja no uzņēmuma aizies tā pārējie lielākie akcionāri – Iļja Segals un Sergejs Zaharjins.

“Liepājas metalurga” TAP administrators Haralds Velmers biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka vēl nav saņēmis akcionāru ārkārtas sapulces lēmumprojektus un varēs tos komentēt pēc tam, kad ar tiem iepazīsies.

“Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Liepājas tiesa ir apstiprinājusi uzņēmuma glābšanas plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām. Paredzēts, ka kompānijai arī tiks piesaistīts investors. Tomēr tas joprojām nav noticis.

Kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administrators Haralds Velmers paziņojis, ka prasīs kompānijas maksātnespēju, ja līdz oktobra beigām metalurgā neieplūdīs pirmās investīcijas, kā to paredz TAP pasākumu plāns.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli