Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Mazo un vidējo komercsabiedrību atbalstam paredz lielāku līdzfinansējumu

Papildināts – Mazo un vidējo komercsabiedrību atbalstam paredz lielāku līdzfinansējumu
Foto: liepajniekiem.lv
12.01.2017 11:46

liepajniekiem.lv

Šodien, 12.janvārī, notikušajās Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas un Finanšu komitejas sēdēs deputāti pauda atbalstu vairāk līdzekļu, nekā pērn, virzīt Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu konkursa līdzfinansējumam, portāls uzzināja komiteju sēdēs.

Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursam 2017.gadā paredzēti 75 000 eiro, kas ir vairāk, nekā pagājušajā gadā, kad šim mērķim bija atvēlēti mazliet vairāk nekā 62 000 eiro. 

Kā skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols, 2017.gadā Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu konkurss tiek organizēts jau desmito gadu pēc kārtas. Un ar katru gadu audzis gan pašvaldības šim mērķim atvēlētā finansējuma apjoms, gan arī uzņēmēju aktivitāte.

2016.gadā konkursam tika iesniegti 49 projekti, no kuriem atbalstu guva 19 projekti. ”13 projekti jau ir pilnībā realizēti, bet seši  vēl ir procesā. Taču nav šaubu, ka to īstenošana tiks pabeigta,” tā A.Vītols.

Realizēto projektu sarakstā ir ”Ideju bodes” izveidotā kafejnīca, SIA ”Buru skola” realizētais projekts par laivām Liepājas ezerā, SIA ”SBART” tehnikas iegāde lielformāta darbu izgatavošanai, veloergometrijas kabineta izveide, SIA ”Ka Chic” izveidotais kāzu salons, SIA ”Liepājas Tarzāns” paplašināšanās, SIA ”Reklāmas apgāds” projekts, SIA ”Blue Shoch Race” kartodroma izveide u.c.

A.Vītols uzsver, ka vērienīgākie projekti realizēti SIA ”Liepājas Tarzāns” un SIA ”Blue Shoch Race”, kur katrā vietā projekta ietvaros radītas sešas jaunas darba vietas.

Taču kopumā 2016.gadā piešķirtais pilsētas pašvaldības līdzfinansējums veicinājis 30 jaunu darba vietu izveidi, no kurām 10 darba vietas ir sezonālas. ”Tāpat uzņēmumiem radīts apgrozījuma pieaugums, izveidoti jauni tūrisma objekti un paplašināts produktu klāsts,” piebilst A.Vītols.

Viņš uzsver, ka 2017.gadā projekta mērķi paliek nemainīgi: ”Jaunu darba vietu radīšana, jaunu produktu un pakalpojumu izveidošana, projektu ilgtspējība.”

Tas, ka 2017.gadā Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursa līdzfinansējumam paredzēts lielāks līdzekļu apjoms, nekā pagājušajā gadā, pēc A.Vītola teiktā ļaus atbalstīt vairāk projektu un vairāk uzņēmumu.

Iecere, ko šodien Attīstības komitejas sēdē atbalstīja deputāti, vēl jāskata domes sēdē. Ja arī tur šī iecere gūs atbalstu, laika posmā no 2017.gada 23.janvāra līdz 23.februārim varētu notikt projektu iesniegšana. Martā sekos projektu izvērtēšana, turklāt, kā uzsvēra A.Vītols, šogad uzņēmumiem tiks dota iespēja prezentēt savus projektus.

Projektiem jātiek realizētiem līdz 2018.gada 31.martam.

as sēdēs deputāti pauda atbalstu vairāk līdzekļu, nekā pērn, virzīt Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu konkursa līdzfinansējumam, portāls uzzināja komiteju sēdēs.

Jāpiebilst, ka atzinīgi plānu atbalstīt Mazās un vidējā komercsabiedrības vērtē arī pilsētas domes opozīcijas deputāti. Kā Attīstības komitejas sēdē norādīja Jānis Vilnītis: ”Pirmajos šī projekta gados nauda bija, bet nebija uzņēmumu atsaucības. Nu vērojama liela izaugsme. Kaut vēlējāmies, lai uzņēmumu atbalstam tiktu atvēlēti 100 000 eiro, arī 75 000 eiro ir ievērojams atbalsts.”

Finanšu komitejas sēdē Ģirts Kronbergs gan pašvaldībai pārmeta: ”Kāpēc mēs bremzējam un neatvēlam visus 100 000 eiro? Ja pagājušajā gadā ar šī konkursa palīdzību radītas 30 jaunas darba vietas, tad gadījumā, ja atbalsts būtu 100 000 eiro, pilsētā tiktu radīts ap 200 darba vietu. Vajag palielināt finansējumu!”

Uldis Hmieļevskis rosināja nevis steigties ar finansējuma palielināšanu, kā rezultātā var rasties finansējuma neapgūtā daļa, bet gan skatīties, cik projektu tiks iesniegti un cik tie būs vērtīgi, pēc kā palielināt līdzfinansējuma daļu.

U.Hmieļevska viedoklim pievienojās arī Gunārs Ansiņš. Viņš 75 000 eiro nosauca par sēklas naudu un norādīja, ka pilsētas pašvaldība gadījumā, ja tiek iesniegts ievērojams skaits vērtīgu projektu, var, veicot budžeta grozījumus, līdzfinansējuma apjomu palielināt: ”Un to arī darīsim, ja būs labi projekti un deputāti nebūs pārdomājuši.”

Tomēr par ieceri balsoja pilnīgi visi deputāti, arī opozīcijas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz