Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Par vairāk nekā 800 pieaudzis darba vietu skaits

Par vairāk nekā 800 pieaudzis darba vietu skaits
Foto: liepajniekiem.lv
20.12.2018 09:50

liepajniekiem.lv

Liepājā reģistrētajos uzņēmumos ir 28 640 darba vietas, kas ir par 882 vietām vairāk nekā 2017.gada septembrī – liecina apkopotā statistika par 2018. gada septembri.

”Šajā gadā lielākais darba vietu pieaugums bijis būvniecības nozarē, naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu nozarē, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē un veselības un sociālas aprūpes nozarē,” skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Lielu daļu darba vietu radījuši no jauna reģistrēti uzņēmumi. Pirmajā pusgadā Liepājā reģistrēti 148 jauni uzņēmumi; līdz septembrim 97 jaunreģistrētajos uzņēmumos bija izveidotas 327 darba vietas.

Salīdzinot darba vietas šā gada septembrī ar 2017.gada septembri, rūpniecības nozarē un transporta un uzglabāšanas nozarē vērojams pamanāmāks darba vietu samazinājums. Rūpniecībā joprojām darba vietu skaita izmaiņas ietekmē A/S ”KVV Liepājas metalurgs” darbības apturēšana, kas pakāpeniski samazina atlikušo darbinieku skaitu.

Neskatoties uz to, ka daļai rūpniecības nozares uzņēmumu bijis darba vietu samazinājums, nozarē veiksmīgi darbojas uzņēmumi, kuri ievērojami palielina nodarbināto skaitu.

Nodarbinātību pilsētā sekmē ne tikai uzņēmumi, bet arī pašnodarbinātās personas. 2018.gada septembrī Liepājā saimniecisko darbību veica 656 pašnodarbinātās personas, kopā nodarbinot 931 darba ņēmēju. Lielākais darba ņēmēju skaits vērojams ārstu praksēs un juridisko pakalpojumu sniedzējiem.

Vērtējot kopumā darba vietu skaitu, tam ir pieaugoša tendence. Tomēr saistībā ar sezonalitāti gada beigās paredzams darba vietu skaita samazinājums būvniecībā, naktsmītņu un ēdināšanas nozarē.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)