Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Pirmo jauno tramvaja vagonu piegādās divu gadu laikā

Pirmo jauno tramvaja vagonu piegādās divu gadu laikā
Foto: Liepājas tramvajs
21.11.2018 15:40

liepajniekiem.lv

Šodien, 21.novembrī, ”Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks un uzņēmuma ”Končar – Electric Vehicles Inc” valdes priekšsēdētājs Ivans Bahuns (Ivan Bahun), noslēdza līgumu par sešu jaunu tramvaja vagonu piegādi, informē  SIA ”Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.

Pirmā vagona piegāde paredzēta ne vēlāk kā 24 mēnešu laikā, paredz parakstītais līgums. Tagad, 60 dienu laikā, abi uzņēmumi vienosies par tālāko piegādes grafiku, ievērojot noteikto termiņu – visu tramvaju vagonu piegāde paredzēta ne vēlāk kā 34 mēnešu laikā no līguma spēkā stāšanās dienas.

Tramvaju vagonu garantijas termiņš ir trīs gadi no katra vagona nodošanas-pieņemšanas akta parakstīšanas.

Tāpat noslēgtais līgums paredz tiesības ”Liepājas tramvajam” iegādāties papildu tramvaja vagonus atbilstoši tehniskajai specifikācijai, tehniskajam un finanšu piedāvājumam turpmāko divu gadu laikā pēc pirmā vagona piegādes. Papildu tramvaja vagonu iegāde būs iespējama, ja uzņēmumam būs pieejams tam nepieciešamais finansējums. Maksimālais tramvaja vagonu skaits, kas var tikt iegādāts līguma ietvaros, ir 14.

Aigars Puks: ”Tā nav tikai sakritība, ka šo līgumu parakstām Latvijas simtgades laikā. Tā nav tikai dāvana, bet nozīmīgs notikums ne tikai mūsu uzņēmumam, bet arī Liepājai. Ir ieguldīts liels darbs, kas šobrīd rezultējies lielā skaitā dokumentu, paldies visiem, kas pie tā ir neatlaidīgi strādājuši. Tagad uz papīra rakstītais jārealizē dzīvē, un esmu pārliecināts, ka nepaies ilgs laiks, kad pirmais zemās grīdas tramvajs sāks pārvadāt pasažierus.”

Uzņēmuma ”Končar – Electric Vehicles Inc” valdes priekšsēdētājs iepazīstināja ar sava uzņēmuma vēsturi, kas ir vien trīs gadus jaunāks par Latvijas valsti: ”Šo garo gadu laikā esam ieguvuši lielu pieredzi un sasniegumus. Šodien uzņēmums ražošanā izmanto vismodernākās Eiropā sastopamās tehnoloģijas, taču par pašu galveno sasniegumu atslēgu uzskatu prasmi veidot labas partnerattiecības, un tā ir mūsu priekšrocība salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem.”

Viņš pateicās uzņēmumam ”Liepājas tramvajs” par cieņpilnu, uzticībā balstītu komunikāciju: ”Mums tas ir ļoti svarīgi, jo mēs ne tikai pārdosim liepājniekiem tramvaju vagonus, bet nodosim savas zināšanas, pieredzi un izstrādātās tehnoloģijas, kas ir pats vērtīgākais mūsu uzņēmumā.”

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka jau vairāku gadu garumā mērķtiecīgi pilsēta strādājusi pie sabiedriskā transporta sistēmas attīstības, vispirms sakārtojot sliežu ceļus un tai pieguļošo infrastruktūru, pagarinot tramvaja līniju uz Ezerkrastu, un tagad sperot pēdējo soli – iepērkot jaunus tramvaju vagonus: ”Liepājnieki ļoti gaida zemās grīdas tramvajus, īpaši māmiņas ar bērniem un seniori. Esam pilsēta, kas nemitīgi strādā pie jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas zina, varbūt sadarbībā ar LMT taps pirmais bezpilotu tramvajs. Tas gan ir nākotnes jautājums, bet šodien virzīsimies uz priekšu soli pa solim, lai vistuvākajā laikā ar tramvaju izbraukt cauri visai pilsētai būtu ātrāk un ērtāk kā ar automašīnu.”

Abi uzņēmumu parakstījuši 8,83 miljonus eiro vērto līgumu par sešu jaunu tramvaja vagonu piegādi. Tramvaja vagonu iegādi paredzēts finansēt no Eiropas Savienības fondu un ”Liepājas tramvaja” līdzekļiem.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)