Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Plāno izsolīt maksātnespējīgā rapšu pārstrādes uzņēmuma “Baltic Holding Company” mantu

Plāno izsolīt maksātnespējīgā rapšu pārstrādes uzņēmuma “Baltic Holding Company” mantu
25.11.2011 10:45

Piektdien ar 1,224 miljonu latu sākumcenu plānots izsolīt maksātnespējīgā rapšu pārstrādes uzņēmuma “Baltic Holding Company” mantu, liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Pirmajā izsolē ar augšupejošu soli piedāvās iegādāties visu “Baltic Holding Company” piederošo mantu kā lietu kopību, kas sastāv no atsevišķiem nekustamajiem īpašumiem un arī kustamās mantas.

Izsolē piedāvās iegādāties :
– zemesgabalu 877 kvadrātmetru (m2) platībā, Kapsēdes ielā 3H, uz kura atrodas artēziskās akas ēka,
– zemesgabalu 1734 m2 platībā, Kapsēdes ielā 3G, uz kura atrodas ūdens rezervuāri,
– zemesgabalu 53 719 m2 platībā un uz tā esošās apbūves, Kapsēdes ielā 3,
– zemesgabalu 10 314 m2 platībā un uz tā esošās apbūves, Kapsēdes ielā 3E,
– zemesgabalu 11 936 m2 platībā, Kapsēdes ielā 3F, un uz tā esošās apbūves,
– zemesgrāmatā reģistrētas būves, Kapsēdes ielā 3B – attīrīšanas iekārtas, regulējošo rezervuāru, hlorētavu, dūņu laukumus.

Tāpat piedāvās iegādāties graudu un rapšu pirmapstrādes kompleksa tehnoloģiskās iekārtas, rapšu eļļas ražošanas tehnoloģiskās līnijas iekārtas, autosvarus un transportu.

Īpašuma kopības piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākuma cena ir 1,224 miljoni latu, tajā skaitā nekustamā īpašuma vērtība ir 727,8 tūkstoši latu un kustamās mantas vērtība ir 496,2 tūkstoši latu. Īpašuma kopuma izsoles cenā ietilpstošās kustamās mantas izsoles cena apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

Lai kļūtu par izsoles dalībnieku, pretendentam vismaz trīs darba dienas pirms izsoles ir jāiemaksā nodrošinājuma summa 10% apmērā no attiecīgās izsoles sākumcenas.

Pērn 28.maijā Valmieras rajona tiesa atzina “Baltic Holding Company” par maksātnespējīgu. Kompānijas maksātnespēju tiesā pieteica uzņēmums “V.A.Birojs”, pamatojoties uz nedaudz vairāk kā deviņus tūkstošus latu lielu parādu.

Iepriekš laikraksts “Dienas Bizness” (DB) vēstīja, ka lielos parādos iestigusī “Baltic Holding Company”, iespējams, noorganizējusi maksātnespējas shēmu, lai atbrīvotos no vairāku miljonu latu parādiem un saistībām pret Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu. Aizdomas par organizētu shēmu radās vienam no “Baltic Holding Company” kreditoriem ‒ zemnieku saimniecības “Robežnieki” īpašniekam Artim Kamolam, kas vērsās prokuratūrā ar prasību pārbaudīt, vai maksātnespējas pieteikumu nav iesniegusi fiktīva firma.

Pērn 6.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde saņēma “Baltic Holding Company” mazākuma akcionāru Imanta Cibuļa un Irinas Mangales iesniegumu ar lūgumu ierosināt kriminālizmeklēšanu saistībā ar iespējamu “Baltic Holding Company” novešanu līdz maksātnespējai. Abi akcionāri vērsās arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), iesniedzot dokumentus un prasību, kurā norādīja, ka “Baltic Holding Company”, iespējams, ļaunprātīgi novesta līdz maksātnespējai un to veicinājušas arī amatpersonas. Birojs gan secināja, ka sniegtās ziņas nesatur informāciju, kura varētu būt par pamatu pārbaudes sākšanai. Savukārt Ģenerālprokuratūra prasību nosūtīja Valsts policijai, kas DB informēja, ka “pēc iesniegumā pausto faktu noskaidrošanas policijā ir pieņemts lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu šajā lietā”.

“Baltic Holding Company” rapšu pirmapstrādes un pārstrādes kompleksā rapša eļļas ražošana tika sākta 2007.gada sākumā. Saražoto rapšu eļļu realizēja tās tālākai pārstrādei biodīzeļdegvielā, bet blakusproduktu ‒ rapšu raušus ‒ pārdeva gan piena un gaļas ražotājiem, gan lopbarības ražošanas uzņēmumiem. Kompleksa izveidē tika investēti aptuveni 5,5 miljoni eiro (3,87 miljoni latu). Projekta realizācijai saņemts ES fondu līdzfinansējums vairāk nekā viena miljona latu apmērā, kā arī ņemts kredīts.

“Baltic Holding Company” dibināts 2001.gadā. Kompānijas pamatkapitslā ir 2,706 miljonu latua pmērā un tā lielākais īpašnieks ir Vācijas biodīzeļdegvielas ražotājs “EOP Biodiesel AG”, kam pieder 80,62% uzņēmuma daļu, taču, tā kā kompānija ir akciju sabiedrība, tai nav obligāti jāsniedz ziņas par īpašniekiem Uzņēmumu reģistram, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

Pēc “Lursoft” informācijas, 2008.gadā BHC strādāja ar 910 tūkstošu latu apgrozījumu, kas ir 3,4 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga divas reizes ‒ līdz 1,383 miljoniem latu. 2009.gada un 2010.gada uzņēmuma darbības pārskati joprojām nav reģistrēti. 

BNS

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz