Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Potenciālie SPA kompleksa būvētāji samazina ambīcijas

Potenciālie SPA kompleksa būvētāji samazina ambīcijas
Foto: liepajniekiem.lv
12.01.2017 12:58

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 12.janvārī, notikušajā pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē konceptuāli atbalstīja trīs mēnešu laika došanu uzņēmējam, kurš vēlas Zvejnieku alejā veidot SPA kompleksu, lai uzņēmējs varētu pārstrādāt plānu, jo iepriekšējais esot neekonomisks, portāls uzzināja pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē.

Kā deputātiem skaidroja Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, AS “AmberStoune Group” vērsusies pašvaldībā ar lūgumu pagarināt zemesgabala Zvejnieku alejā, kur patlaban atrodas suņu pastaigu laukums, nomas līgumu, lai pārstrādātu projektu.

Līdz ar to deputātiem jālemj par grozījumu izdarīšanu Liepājas pilsētas domes 2015.gada 12. jūnija lēmumā “Par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A iznomāšanu”.

Kā deputātiem atzina “AmberStone” valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs: ”Arhitektu izstrādātā vīzija ir ļoti skaista, bet dārga un grūti atpelnāma. Tādēļ projekts jāvienkāršo un jāpielāgo tā, lai kompleksu ir iespējams noslogot ne tikai vasarā, bet visu cauru gadu.”

Agris Grīnbergs Liepājas pilsētas pašvaldībai lūdza pagarināt termiņu uz trim mēnešiem, lai šajā laikā varētu veikt biznesa plāna precizēšanu un redzējuma koriģēšanu.

Opozīcijas deputāts Jānis Vilnītis interesējās, vai korekcijas neparedz azartspēļu zāles izveidi: ”Saprotu uzņēmēja argumentus par rentabilitāti, bet man kā liepājniekam svarīgi, kas tiks likts vietā.”

Uz to Agris Grīnbergs skaidroja: ”Tas būs redzams pēc redzējuma koriģēšanas. Iecere par SPA kompleksa izveidi Liepājā nav atmesta, taču uzzīmētā ir par dārgu un mēs meklējam iespējas projektu realizēt lētāk un rentablāk.” No viņa izteikumiem izriet, ka redzējumā ietverta viesnīca.

Deputāti konceptuāli pieņēma lēmumu, kas paredz, ka līdz 2017.gada 15.aprīlim “AmberStone” jāprezentē koriģētais redzējums. Tad deputāti domes sēdē lems par tālāko.

Portāls jau informēja, ka 2016.gada 7.jūlijā pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē deputātiem tika prezentēta iecere par SPA kompleksa būvniecību suņu pastaigu laukuma vietā. AS “AmberStoune Group” bija apņēmības pilna attīstīt kūrortviesnīcas būvniecības ieceri Zvejnieku alejā.

“Open AD” galvenā arhitekte Zane Tetere–Šulce skaidroja, ka četrstāvu kompleksa apbūves koncepcija aizgūta no mazstāvu apbūves, romantizējot piejūras arhitektūru. “Galvenais nosacījums, ko izvirzīju pati sev, ir maksimāli saglabāt zaļo vidi un parka sajūtu. Koncepciju veidoju tā, lai komplekss iekļautos mazstāvu apbūvē, nevis agresīvi ielauztos zaļajā zonā,” skaidroja arhitekte, piebilstot, ka kompleksu iecerēts veidot, ņemot vērā piejūras ciemu tradīcijas.

To zaļo teritoriju, ko apbūve parkam atņemšot, ar vertikālu platformu bija iecerēts pacelt vairākus līmeņus uz augšu. Zem platformas bija paredzēti viesnīcas numuriņi, bet  virs tās – SPA un restorāns.  

Projektu bija paredzēts īstenot vairākos etapos. Pirmajā etapā, kura laikā plānots apgūt kopējo apbūves laukumu 6078 kvadrātmetru platībā, taptu ūdens atrakciju parks, trīszvaigžņu viesnīca, restorāns un SPA, āra baseins, kas darbotos vasaras sezonā, un autostāvvieta, kas būtu daļēji iedziļināta ar zaļo jumtu.

Otrajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 1716 kvadrātmetru platībā, bija iecerēts būvēt trīszvaigžņu viesnīcu, bet trešajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 3646 kvadrātmetru platībā – pieczvaigžņu viesnīcu, restorānu, mazs, bet “dārgu un unikālu” kazino, kā arī vēl vienu autostāvvieta. Pēc Z.Teteres–Šulces teiktā kopējais stāvvietu skaits auto stāvvietās paredzēts ap 160.

Izstrādāto piedāvājumu atzinīgi vērtēja gan deputāti, gan arī pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Pēc “AmberStone” valdes priekšsēdētāja toreiz teiktā pirmais posms izmaksātu 10 līdz 12 miljonus eiro. Bet visu posmu kopējais investīciju apjoms varētu sasniegt 25 līdz 30 miljonus eiro.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli