Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Premjers: “Metalurga” tiesiskā aizsardzība ļaus sagatavot restrukturizācijas plānu

Premjers: “Metalurga” tiesiskā aizsardzība ļaus sagatavot restrukturizācijas plānu
Foto: Egons Zīverts
27.05.2013 17:53

BNS

Finanšu grūtībās nonākušā Liepājas metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” tiesiskās aizsardzības process ļaus uzņēmumam sagatavot restrukturizācijas plānu, pirmdien žurnālistiem teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš pastāstīja, ka Ekonomikas ministrijas (EM) un piesaistītā konsultanta “Prudentia” pārstāvji koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē pirmdien informēja par situāciju uzņēmumā un to, ka tiesiskās aizsardzības process ļaus sagatavot tālāko biznesa restrukturizācijas plānu un novērsīs risku, ka kāds no kreditoriem var pieprasīt uzņēmuma maksātnespēju.

“EM un “Prudentia” uzskata, ka maksātnespēja uzņēmumam šajā gadījumā varētu būt nelabvēlīgāka kā tiesiskās aizsardzības process,” norādīja premjers.

Dombrovskis atgādināja, ka tuvāko divu mēnešu laikā “Liepājas metalurgam” ir jāsagatavo restrukturizācijas plāns, kas jāapstiprina kreditoru klubam.

Savukārt, komentējot tikšanos ar metalurga akcionāra Kirova Lipmana sameklēto potenciālo investoru, Dombrovskis bija izvairīgs. “Tālākais darbs ar potenciālo investoru notiek EM un kreditoru klubā, piedaloties piesaistītajam konsultantam,” sacīja premjers, potenciālā investora vārdu neatklājot.

Jau vēstīts, ka Liepājas tiesa pirmdien ierosinājusi “Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Tiesā paskaidroja, ka lēmums ir nosūtīts Maksātnespējas administrācijai, jo uzņēmumam vēl jāieceļ administrators.

“Liepājas metalurgam” pašlaik ir doti divi mēneši – līdz 26.jūlijam –, lai vienotos ar kreditoru vairākumu, izstrādātu tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu un iesniegtu to tiesai. Nepieciešamības gadījumā termiņu var pagarināt vēl par vienu mēnesi, ja tam piekrīt kreditoru vairākums un par to tiek informēta tiesa.  

Tiesiskās aizsardzības process ir tiesisku pasākumu kopums, kura mērķis ir atjaunot parādnieka spēju nokārtot savas saistības, ja tas ir nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks.

“Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijā pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir apturēta, turklāt uzņēmums ir paziņojis par plāniem samazināt darbinieku skaitu. Savukārt kompānijas lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Tostarp tiek meklēts uzņēmuma investors. Kompānijas vadība un kreditori iepriekš ir atzinuši, ka metalurgam būtu vajadzīgs tiesiskās aizsardzības process.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā – tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā, tā lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Sergejs Zaharjins, Kirovs Lipmans un Iļja Segals. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli